Facebook Twitter

Uzaktan Eğitimin Avantajları

Geçmişe göre, atalarımıza göre daha çok bilgiyi daha kısa sürede öğreniyoruz.

uzaktan-egitim-avantajlariHiç şüphesiz bunda Bilgi Çağı'nın etkileri oldukça büyük. Bilgisayarlara ve internete erişimi olan herkes internetten bilgi edinmeye devam ediyor.

1) Uzaktan eğitim alarak örgün öğretimin masraflarından tasarruf etmek mümkün.

Online eğitim sektöründe online kaynakların erişimi her geçen gün kolaylaşıyor ve kaynakların sayısı artıyor. Daha etkili bir eğitimi daha az bütçeye almak mümkün hale geliyor. Eğitim kurumları açısından baktığımızda ilk yatırım harcamalarından sonra sistemlerden çok sayıda öğrenci yararlanabildiği için eğitim maliyetleri azalıyor. Bu durum öğrencilerin eğitim maliyetlerine yansıyor.

Öğrenciler yol, konaklama, yemek, araç-gereç masraflarından tasarruf edebiliyorlar.

2) Uzaktan eğitim görenler eğitim materyallerine farklı yerlerden ulaşabilmektedir.

Diledikleri zamanda, diledikleri hızda öğrenebilirler. Uzaktan eğitim programları büyük ölçüde öğrencinin kişisel tercihlerine göre programlanabilmektedir.

3) Multimedya öğeler ve teknolojik imkânlar sayesinde öğrenciler zengin ve kolay kullanılabilen içeriklerle öğrenme kalıcı olur.

Birey odaklı bir sistem olması nedeniyle öğrenciler kontrol açısından daha aktiftirler. Klasik dershanelerin, sınıfların, amfilerin psikolojik baskısı da bulunmadığı için öğrenci verimli olduğu zamanlarda ve mekânlarda öğrenim sürecine devam eder. Farklı coğrafyalardan öğretmenlerden dersler alabilir.

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim