Facebook Twitter

Öğrencilerden YÖK Eylemi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın rektörlerle toplantısı sırasında İstanbul'da çeşitli noktalarda buluşan öğrenciler, protesto gösterilerinde bulundu.

Devamını oku...

YÖK Reformunu Başlatıyoruz

Erdoğan YÖK'ü politika üreten bir kurum haline dönüştüreceğiz. Yani bir reform dönemini başlatacağız. Ben YÖK'ü kaldıracağız demedim? Bu bir yalandır. Reform noktasında görüşmelerim oldu.

Devamını oku...

YÖK Sil Baştan Değişiyor

YÖK Genel Kurulu, Yökseköğretim Kurulu'nun (YÖK) yeniden yapılandırılması için çalışma başlatma kararı aldı. YÖK, bu yasal düzenlemeyle A'dan Z'ye yenilenecek.

Devamını oku...

YÖK'e Protesto Eylemi

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup YÖK'ün kuruluş yıldönümünde bu kurumun kaldırılması için eylem yaptı.

Devamını oku...

İşte YÖK'ün Yeni 'Denklik Yönetmeliği'

YÖK, yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olunan lisans programının Türkiye'deki eşdeğer programa göre alınması zorunlu görülen derslerinde eksiklik tespit edilenlere, Türkiye'deki bir üniversitede tamamlama eğitimine tabi tutularak bu dersleri almaları ve başarılı olmaları halinde denklik verecek.

Devamını oku...

Öğrenci Affı Çıkacak mı?

YÖK Başkanı Özcan, affı ortadan kaldıracak bir mevzuat değişikliği üzerinde durduklarını söyledi. Özcan düzenlemenin son affın olduğu 2008'den sonrakileri de kapsayabileceğini belirtti.

Devamını oku...

Üniversite Son Sınıf Öğrencileri Dikkat!

Sadece 2010-2011 eğitim-öğretim yılında geçerli olmak üzere bir kereye mahsus pedagojik formasyon imkânı var.

Devamını oku...

YÖK Kanunu Ciddi Şekilde Yenilenmeli

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, katıldığı İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi'nin akademik yılı açılış töreninde, "Muhakkak yeni bir üniversite sisteminin Türkiye'ye gelmesi gerekmektedir.

Devamını oku...

YÖK Başkanı: Sorunu Çözecek Olan Siyasiler

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversitelerde herhangi birinin kılıf kıyafetinden dolayı dersten çıkartılmasına karşı olduklarını belirterek, "Tutanak tutulacak ancak hiç kimse dersten  atılmayacak" dedi.

Devamını oku...

YÖK: 25 Sahte Diploma Tespit Ettik

Prof. Dr. Saraç, bu yıl 25 sahte diploma, 116 sahte denklik belgesi tespit ettiklerini açıkladı. 

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim