Facebook Twitter

KOSGEB ile YÖK Arasında İşbirliği

kosgeb-280x130Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversitelerin artık ekonomilerin ve ülkelerin kalkınması için en önemli itici güç olduğunu belirtti.

Devamını oku...

'Türkiye'deki Bütün Üniversiteler Eşleşecek'

yusuf-ziya-ozcanYÖK Başkanı Özcan,''Kardeş Üniversiteler Projesi kapsamında üniversiteler arası işbirliğini artırmayı ve bu yaklaşımla üniversite eşleşmesi meselesini halletmeyi amaçlıyoruz'' dedi.

Devamını oku...

'Girişimcilik Dersi' Tüm Bölümlerde Okutulacak

YÖK, KOSGEB işbirliğiyle ''Girişimcilik Dersi''nin üniversitelerin tüm bölümlerinde okutulması için protokol imzalamaya hazırlanıyor.

Devamını oku...

Üniversite Affı Meclis'ten Geçti!

ogrenci-affi-011311Üniversite affı Meclis'ten geçti Yükseköğretim kurumlarıyla ilişiği kesilenlere dönüş yolu açan 'Torba Tasarı' maddesi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Devamını oku...

Yükseköğretim Yeniden Yapılandırılıyor

Yeniden yapılandırma çalışmalarına ilişkin ön çalışma raporunu tamamlayan YÖK komisyonu, hazırlanan raporu YÖK Genel Kurulu'na sundu.

Devamını oku...

YÖK’te 'Dokunmatik' Toplantılar Başladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu, baştan aşağı yenilenen, “Akıllı salon”da ilk toplantısını dün yaptı.

Devamını oku...

Başörtü Kararına YÖK Karşı Çıktı

Danıştay'ın sınavda başörtüyü yasaklayan kararına YÖK'ten itiraz geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Danıştay 8. Dairesi'nin, 2010 Akademik Personel ve Lisans Üstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi kılavuzundaki kılık kıyafetle ilgili düzenlemelerin yürütmesini durdurma kararına itiraz etti.

Devamını oku...

YÖK Başkanı'ndan 'Güvenlik' Genelgesi

Özcan, ''Öğrencilerle ilgili olaylarda, rektör çağırmadıkça kolluk kuvvetlerinin üniversitelere girmesine izin verilmeyecek'' dedi.

Devamını oku...

Bu Kez de YÖK Karıştı

YÖK Başkanı’nın üniversitelerin öğrenci temsilcileriyle yaptığı toplantıyı protesto eden bir grup, YÖK önünde toplandı. Polis protestocu öğrencilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti.

Devamını oku...

'Yükseköğretim Sistemi Yeniden Düzenlenmeli'

TEPAV'ın araştırmasına göre;  İngiltere, ABD, Almanya, Japonya, Fransa gibi ülkelerde Türkiye'dekine benzer bir Yükseköğretim Kurulu yok.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim