Facebook Twitter

YÖK Başkanı'ndan 'Gözde Meslek' Tüyoları

Özcan, üniversite tercihi yapacak adaylara, son yılların gözde mesleklerini sıraladı:

Devamını oku...

YÖK'ten Demir Açıklaması

Yükseköğretim Kurulu, (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ÖSYM Başkanı Ali Demir ve bazı ÖSYM çalışanları hakkında istenen soruşturma izniyle ilgili ön inceleme raporu hazırlayacak YÖK komisyonuna 13 Haziran'dan itibaren 15 günlük ek süre verildiğini bildirdi.

Devamını oku...

İşte 21 Üniversitenin Yeni Dekanları

YÖK Genel Kurul toplantısında 21 fakülteye dekan atandı. Üniversitelerin kontenjanlarında da bir miktar artış oldu.

Devamını oku...

ÖSYM’de Özel Kadro İddiası

15560_3ÖSYM'de şimdi de ‘kişiye özel kadro’ iddiası ortaya atıldı. ÖSYM'de geçici personel statüsünde işçi olarak görev yapan 3 personelin, açılan bir sınav sonucunda kurum personeli olmaya hak kazandığı iddia edildi.

Devamını oku...

ÖSYM'ye Siyah Celenk


20110503.150808_ANK241_1568.widecTürk Eğitim-Sen üyeleri ile ÖSYM personelinin de katıldığı bir grup, ÖSYM binası önünde toplandı. Çeşitli sloganlar atan grup, ''Yandaş Giriş Sınavı'', ''Biz Tatmin Olmadık, İkna da...'' yazılı dövizler taşıdı.


Devamını oku...

Özcan: En Güvenilir Sınavdı

yok-baskani-ozcan-280x130YGS'deki şifre iddialarını yorumlayan YÖK Başkanı Özcan, "En güvenilir sınavdı, açıklamalar beni de tatmin etti" dedi.

Devamını oku...

Kredili Üniversite Müjdesi

YÖK Başkanı Özcan, yaptığı açıklamada "öğrencilere 15-20 yılda geri ödenmek üzere eğitim kredisi bularak, özel üniversitede okumalarının önünü açacak düzenleme içersindeyiz" dedi.

Devamını oku...

Aftan Yararlanmak İsteyenler Dikkat!

YÖK ''af kanunundan'' yararlanarak, 2010-2011 eğitim öğretim yılının bahar döneminde derslere başlamak isteyen öğrencilerin 7 Mart 2011 Pazartesi gününe kadar üniversitelere başvurmaları gerektiğini bildirdi.

Devamını oku...

YÖK'ten 'Kürt Dili ve Edebiyatı'na Onay

yuksek-ogretim-kurumu-yokMardin Artuklu Üniversitesi'nde 4 yıllık lisans eğitimi verecek Kürt Dili ve Edebiyatı Bölümü'nün açılması için onay çıktı.

Devamını oku...

'Harçları Düşürmemiz Değil; Arttırmamız Lazım'

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bugün yapacağı görüşmenin konusunun, Adana'da açılması planlanan ikinci devlet üniversitesi olduğunu belirterek, ''Onun yapısı ile ilgili bilgi sunacağım'' dedi.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim