Facebook Twitter

YÖK Ne Yapmalı?

YÖK’ün talimatıyla ÖSYM, adayları yükseköğretime yerleştirirken okulların değil, bireysel başarının öne çıkarıldığı “Orta Öğretim Başarı Puanı”na göre hesaplama yaptı. Danıştay ise eski sistemin uygulanmasını istedi.

Devamını oku...

YÖK'ten OBP Açıklaması

2012-ÖSYS'de yerleştirme puanlarının hesaplanmasında adayların ortaöğretim başarılarının dikkate alınacağını bildirildi.

Devamını oku...

YÖK'ten Bilgi Edinmek Artık Daha Kolay

Yükseköğretime ilişkin her türlü sorunun daha hızlı ve doğru cevaplanabilmesi YÖK'ün internet sitesinde yeni bir uygulama başlatıldı.

Devamını oku...

YÖK'ten Formasyon Müjdesi

YÖK pedagojik formasyon programını kaldırma kararını revize etti. Yeni karar göre öğrenci ve mezunlar pedagojik formasyon almaya devam edebilecek. 5 Nisan'da alınan kaldırma kararı ise 2012 - 2013 yılında üniversiteye giriş yapanları kapsayacak.

Devamını oku...

ABD’li Öğrencilerden ‘Çokkültürlü’ Türkiye’ye Büyük İlgi

Danish Institute for Study Abroad tarafından uygulanmakta olan 'Çokkültürlülük ve Çocuk Eğitimi' programı kapsamında ABD'den gelen uzman ve öğrenciler FMV Erenköy Işık Anaokulu'nu 'model okul' olarak ziyaret ettiler.

Devamını oku...

YÖK'te ''Başkanla Yüz Yüze'' Toplantılar Başlıyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya kurumun web sayfasında başlatılan ve ÖYP konusunun tartışıldığı kategoride önerilerde bulunan kişilerle bir araya gelecek.

Devamını oku...

Taahhüt Senetlerini Teslim Etme Süresi Uzatıldı

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), burs, öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin taahhüt senetlerini teslim etme süresini 29 Şubat'a kadar uzattı.

Devamını oku...

Erasmus Sistemi Kolaylaşacak!

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya Türkiye olarak amaçlarının yüksek öğretim sistemini Ortadoğu'dan Çin'e ve Amerika'ya kadar entegre etmek olduğunu söyledi. Çetinsaya, Erasmus konusunda Türkiye'deki öğrencilerin işlemlerinde kolaylık sağlanacağını da belirtti.

Devamını oku...

Yeni YÖK Yasası Hazırlıkları

"Mevcut yasa 27 üniversiteye göre hazırlanmışken, bugün 168 üniversite var. Bunu gözetecek ve denetleyecek yeni bir yasa olmasını arzu ediyoruz"

Devamını oku...

Öğretim Üyelerine Müjde!

YÖK'ün, öğretim elemanlarını denenmek üzere başka bir yükseköğretim  kurumuna atayabilme yetkisine, Anayasa Mahkemesi'nden iptal geldi.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim