Facebook Twitter

Meslek Yüksekokullarının Sayısı Azaltılacak

Meslek liselilerin doğrudan geçiş yapabildiği meslek yüksekokulları yeniden yapılandırılacak.

Devamını oku...

Üniversiteler 'Ticarethane' Öğrenciler 'Müşteri' Akademisyenler 'Ücretli Köle' Olmasın!

'Yeni Yüksek Öğretim Kurulu yasa tasarısı, üniversitelerin bilimselliğinin önüne geçmesin, akademisyen ve öğrencilerin hak ve talepleri karşısında bir baskı aracı olmasın'

Devamını oku...

YÖK Yasası Değişiyor

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, yeni YÖK Yasa taslağını açıkladı. Aralık ayına kadar tartışmaya açılan taslağa, gelen görüşler doğrultusunda son şekli verilecek.

Devamını oku...

'Yeni YÖK Taslağında Öğretim Üyesi Olmak İyice Zorlaştırılıyor'

 Yeni YÖK Taslağının getirdikleri tartışılmaya devam ediyor. Yeni YÖK taslağı ile ÜDS'ye süre sınırlaması getirilmesi öğretim üyelerini mağdur ediyor.

Devamını oku...

40 Bin Öğretmen Alan Değiştirdi

Sınıf öğretmenlerinin alan değişikliği işlemlerine başvurular, 10-13 Eylül 2012 tarihleri arasında alındı ve atamalar 14 Eylül’de yapıldı.

Devamını oku...

Açıköğretim Fakültesi'nde Sistem Değişikliği

Türkiye'nin 81 ilinde yaklaşık 2 milyon öğrenciye sahip Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi'nde (AÖF) sistem değişikliğine gidilerek, başarılı öğrencilerin 4 yıllık bölümden 3 veya 3,5 yılda mezun olmasına imkan sağlandı.

Devamını oku...

GSM Önkayıtları

Kültür AŞ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, 18 yıldır tiyatro eğitimi  veren merkezde ön kayıt başvuruları 23 Eylül’e kadar kabul edilecek.

Devamını oku...

Çetinsaya: Tweet Bombardımanına Devam

120108_yok2.hmediummYÖK Başkanı Prof. Gökhan Çetinsaya, LYS'de baraj puanının neden değişmediğini NTV yayınında açıkladı. Fen-edebiyat fakültesi mezunlarına öğretmenlik hakkının kaldırılmayacağını belirten Çetinsaya, öğrencilere de çağrıda bulundu: "E-mail ve tweet bombardımanına devam edin."

Devamını oku...

Puanları Değil Sıralamaları Etkiler

lys-sinaviÜniversite yerleştirme puanlarının açıklanmasına sayılı günler kala Danıştay’dan YÖK’ü zora sokacak bir karar çıktı. Bireysel Orta Öğretim Başarı Puanı’na göre hesaplama sistemini uygulama kararı alan YÖK’e rağmen Danıştay, ‘Bu yıl eski sistemin uygulanması zorunlu’ dedi.

Devamını oku...

Abbas Güçlünün Kaleminden: Danıştay’dan, YÖK’e, Maç Ortasında Kural Değişmez Uyarısı!

Untitled-1_copy.jpggggMaç ortasında kural değişir mi değişmez mi tartışmasına, Danıştay son noktayı koydu. Ama bakalım YÖK, bu kez de görmemezlikten gelecek mi?

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim