Facebook Twitter

DGS Kontenjanları Artırıldı

Dikey Geçiş Sınavı öncesi kontenjan sayısı, yüzde 14 arttırılarak 34 bin 665 oldu.

Devamını oku...

YÖK'e Soru ve Talepler Bu Numaradan İletilecek

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) kuruma iletilecek soru ve taleplerin hızlı ve etkin bir biçimde yanıtlanmasını sağlamak amacıyla ‘Yükseköğretim Kurulu İletişim Merkezi' kurdu.

Devamını oku...

'YÖK Tasarısı Yeniden'

Milli Eğitim Bakanı Avcı, yeni YÖK yasa tasarısının Başbakanlık'ta olduğunu, üzerindeki çalışmaların sürdüğünü, eldeki taslağa bağlı kalmadan yeni bir tasarı hazırlanacağını söyledi

Devamını oku...

YÖK Yerine YDK Gelecek

Anayasa Uzlaşma Komisyonu, bütün partilerin siyasi programlarında ve seçim vaatleri arasında yer alan YÖK'ün kaldırılmasına karar verdi. Ancak komisyon bu Kurum yerine Yükseköğretim Düzenleme Kurulu (YDK) adıyla yeni bir anayasal kurum oluşturulmasında uzlaştı.

Devamını oku...

YÖK Öğrenci Harçlarını Geri Getiriyor!

Örgün öğrenimler için geçtiğimiz yıl kaldırılan üniversite harçları, YÖK Yasa Taslağı’nda “katkı payı” adı altında geri geldi.

Devamını oku...

Hacklenen YÖK Arşivinde Yok Yok

RedhackBilgisayar korsanları, YÖK’ün şifresini kırarak, üniversitelerdeki yolsuzluklarla ilgili Hukuk Müşavirliği’nin arşivinde yer alan çok sayıda gizli damgalı belgeyi ele geçirdi.

Devamını oku...

YÖK 42 Fakülteye Dekan Atadı

Yükseköğretim Genel Kurulu devlet üniversitelerinin 42 fakültesine dekan ataması yaptı.

Devamını oku...

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı'na Başvurular Başlıyor

Öğretim ÜyesiÖğretim Üyesi Yetiştirme Programı(ÖYP) kapsamında yükseköğretim kurumlarında istihdam edilmek üzere araştırma görevlisi alınacak.

Devamını oku...

Yeni YÖK Taslağında En Çok 'Dil şartı' Tartışıldı

Kurumun taslak hakkındaki görüş ve önerileri aldığı internet sitesinde akademik yükselme kriterleri, dil şartı ve araştırma görevlilerinin özlük haklarına ilişkin maddeler en çok tartışılankonuların başında yer aldı.

Devamını oku...

YÖK, 59 Fakülteye Dekan Ataması Yaptı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu'nun 27. toplantısında eğitim, kadro, mevzuat ve vakıf üniversiteleri koordinasyon komisyonları raporları ele alınarak, devlet üniversitelerine ait 59 fakülteye dekan atamasının yapıldığı, 8 vakıf üniversitesinin 10 dekan adayı için de olumlu görüş bildirildiği kaydedildi.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim