Facebook Twitter

Yurt Dışında Yükseköğretim Görme Şartları Değişti

YÖK yurt dışında eğitim almak isteyenlerle ilgili önemli bir değişiklik yaptı. Ortaöğrenimini Türkiye'de tamamlayan ve eğitime başladığı yıl CWTS Leiden Ranking, Academic Ranking of World Universities (Shanghai) ve University Ranking by Academic Performance (URAP) tarafından yapılan dünya üniversite sıralamalarında ilk 500 üniversite içerisine giren üniversiteler dışında kalan yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin, mezuniyet sonrası denklik işlemlerinde ön koşul getirildi.

Devamını oku...

Üniversite Öğrencilerine Yatay Geçiş Hakkı

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, 2014-2015 eğitim öğretim yılı bahar döneminde öğrencilere yatay geçiş hakkı verilmesi

Devamını oku...

Bahar Dönemi İçin Yatay Geçiş Hakkı mı Geliyor?

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, üniversitelilere yeni bir müjde verdi. Saraç, bahar dönemi yatay geçiş hakkı için çalıştıklarını ve yakında kararı açıklayacaklarını duyurdu.

Devamını oku...

YÖK, Yüksek Lisans ve Doktora Kriterlerini Güncelleyecek

YÖK, yüksek lisans ve doktora programı açma kriterlerini güncellemek için yükseköğretim kurumları, yetkili kurullar ve akademisyenlerin görüşlerini almaya başladı.

Devamını oku...

Yatay Geçiş Ve Çift Ana Dalda Değişiklik


Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının "Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku...

Yükseköğretimin Uluslararasılaşması Kaçınılmaz

YÖK Başkanı Çetinsaya, “Türkiye’nin yarınları için yükseköğretim sistemimiz uluslararasılaşması kaçınılmazdır” dedi.

Devamını oku...

Pedagojik Formasyon İçin 20 bin Kontenjan

YÖK, üniversitelerde yürütülen pedagojik formasyon sertifika programlarına 2013-2014 öğretim yılından itibaren kontenjanlar dahilinde merkezi yerleştirme ile öğrenci alınacağını duyurdu. Yeni eğitim yılında ALES sonuçları da yerleştirmelerde etkili olacak. 20 bin kontenjanı olan programların başvuruları ise ALES 2013 sonbahar dönemi sonuçları açıklandıktan sonra alınacak.

Devamını oku...

YÖK'ten 29 Yaş Kararı

Yükseköğretim Kurumu (YÖK), 29 yaşını dolduran öğrencilerin askerlik durumuyla ilgili "Yükseköğretim Kurulu'nun yetkisi kayıt yenileme aşamasına kadardır.

Devamını oku...

ÖYP Tercih İşlemleri Uzatıldı

YÖK resmi iternet sayfasında 17 Temmuz tarihinde başlayan ÖYP tercihlerinin bugün saat 17:30' a kadar uzatıldığını duyurdu.

Devamını oku...

Üniversitelere 785 Bin 592 Kontenjan

YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Şaban Çalış, üniversiteye girişte ikinci basamak sınavı olan Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) sayılı günler kala bu yıl için üniversitelere ayrılan kontenjanları açıkladı.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim