Facebook Twitter

ÖSYM Başkanlığına Atanan Demir Konuştu

Prof. Dr. Ali Demir, bu yıl sonuna kadar ertelenen ve iptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri sınavının takvimini en kısa sürede oluşturup uygulamaya geçeceklerini belirterek, "Birinci önceliğimiz sınav takvimi olacak" dedi.

Devamını oku...

YÖK Başkanı Özcan: ÖSYM Yakında Değişecek

Yaklaşık 1 milyon memur adayının katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) kopya skandalının ardından kamuoyundaki güvenini yitiren Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, yeni yapılandırmayla rehabilite edilecek.

Devamını oku...

"YÖK ve ÖSYM Kendilerini Yalanladı"!

Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) kopya iddiaları ve 30 bin öğretmenin atamasının ertelenmesi sonrasında eleştiriler gelmeye devam ediyor.

Devamını oku...

'Yılın Genç Avrupalısı' Seçmelerine Başvurular Başladı

Heinz- Schwarzkopf Vakfı tarafından 1997 yılından bu yana AB konusunda faaliyetleriyle öne çıkan 18-28 yaş arası bir gence "Yılın Genç Avrupalısı" ödülü veriliyor.

Devamını oku...

Prof. Dr. Yarımağan Görevden Alınacak mı?

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan YÖK Başkanı Prof. Dr. Özcan, merak edilen o konuya açıklık getirdi.

Devamını oku...

ÖSYM'den Bir Hata Açıklaması Daha

ÖSYM, LYS sonuçlarında yer alan "Y-MF-4 Puan Türünde Alanında Başarı Sırası" değerinin yanlış olduğunun belirlendiğini belirtti.

Devamını oku...

ÖSYM Hatayı Kabul Etti: Küçük Bir Unutkanlık

ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, ÖSYS kılavuzunda hata yapıldığını doğruladı. 49 programdaki yanlışlık nedeniyle iki sayfalık düzeltme yaptıklarını belirten Yarımağan, "Küçük bir unutkanlık oldu" dedi.

Devamını oku...

Daha Fazla Harç Ödeyen Atılmayacak

YÖK'ün yeni planına göre üniversiteden atılma kalkıyor, bir dersten iki defadan fazla başarısız olan öğrenciler daha fazla harç ödeyerek okula devam edebilecek. En başarılı yüzde 10'luk grup daha az harç ödeyecek.

Devamını oku...

Artık Üniversiteden Atılma Olmayacak

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK), hazırladığı kanun taslağıyla yükseköğretimde köklü değişikliklere gidiliyor.

Devamını oku...

Kontenjanlar Ne Kadar Artacak?

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özcan, üniversitelerin kontenjanlarında 2010-2011 akademik yılında yüzde 5 civarında artış olacağını söyledi.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim