Facebook Twitter
Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Yök Denklik İşlemlerinde “Online Başvuru” Hizmetini Başlattı


YÖK Başkanı Prof.Dr. Yekta Saraç, “Son üç yılda denklik ile sonuçlanan yıl içi ortalamamız yüzde 72 dir.

Devamını oku...

YÖK 75 yaş düzenlemesinin detaylarını açıkladı

YÖK, 75 yaş düzenlemesinin detaylarını açıkladı. Buna göre, devlet üniversitelerinde emeklilik yaş haddini doldurmuş öğretim üyeleri için rektörlük teklifiyle yapılan başvurular ihtiyaca ve öncelikli alan olup olmadığına göre değerlendirilecek.

Devamını oku...

Üniversite affı için gözler YÖK’te

Bazı nedenlerden dolayı üniversite eğitimlerini yarıda bırakmak zorunda kalan öğrenciler, Change.org üzerinden ‘Öğrenci affı istiyoruz’ kampanyası başlattılar.

Devamını oku...

Denklik başvuruları hızlı, sonuçlar şeffaf olacak

YÖK tarafından alanındaki uzman isimlerin katılımıyla ‘Denklik Çalıştayı’ düzenlendi. Toplantıda denklikle ilgili yapılan çalışmalar ve hazırlığı yapılan yönergelerle ilgili bilgiler ele alındı.

Devamını oku...

LYS Sonuçları Açıklanıyor

LYS 2017’nin sonuçları için büyük gün geldi. ÖSYM’den yapılan duyuruda öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği sonuçların bugün açıklanacağı belirtildi.

LYS’de herhangi bir puan türünde 180 ve üzeri puan alan adaylar, lisans ve ön lisans programları için üniversite tercihi yapabilecekler.

Hangi Üniversite
Üniversite tercihleri 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.Adaylar bu dönemde geleceklerini belirleyecek eğitim kurumunu da seçecekler.

Bu zorlu seçim için adayların işini kolaylaştıracak bir müjdemiz var:

Grup şirketlerimizden VR-Masters’ın Turkcell için hazırlamış olduğu 360 Kampus turlarını, Turkcell Fizy Motion uygulaması sayesinde ücretsiz olarak akıllı telefonlarınızdan izleyebileceksiniz. VR-Masters’ın 360 Sanal Gerçeklik kampüs turları sayesinde hayalinizdeki üniversitenin kampüslerini telefonunuzdan gezebileceksiniz.

Tek yapmanız gereken Turkcell Fizy Motion uygulamasını telefonunuza indirmek ve VR kategorisini seçmek. Artık hayalinizdeki üniversitenin kampüsünü yerinizden kalkmadan gezebilirsiniz.

Turkcell Fizy Motion uygulamasını App Store ve Google Play’dan ücretsiz indirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın!

360 Kampüs Turu olan Üniversiteler:

· Bahçeşehir Üniversitesi
· Beykent Üniversitesi
· Boğaziçi Üniversitesi
· Doğuş Üniversitesi
· Hasan Kalyoncu Üniversitesi
· İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
· Işık Üniversitesi
· İstanbul Aydın Üniversitesi
· İstanbul Bilgi Üniversitesi
· İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi
· İstanbul Kültür Üniversitesi
· İstanbul Medeniyet Üniversitesi
· İstanbul Okan Üniversitesi
· İstanbul Sehir Üniversitesi
· İzmir Ekonomi Üniversitesi
· Kadir Has Üniversitesi
· Nişantaşı Üniversitesi
· Sabancı Üniversitesi
· TED Üniversitesi
· Yıldız Teknik Üniversitesi

YÖK Başkanı Suriyeli üniversite öğrencisi sayısını açıkladı

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. Yekta Saraç, Türkiye’de 15 bine yakın Suriyeli öğrencinin üniversitelerde öğrenim gördüğünü söyledi. Suriyeli öğrencilerin en fazla olduğu üniversiteleri açıklayan Prof.Dr. Saraç, ilk sırada Gaziantep Üniversitesi’nin, ardından İstanbul Üniversitesi’nin geldiğini belirterek 3’üncü sırayı ise şaşırtıcı şekilde Karabük Üniversitesi’nin aldığını bildirdi.

Devamını oku...

YÖK'ten 'Üniversitelerdeki bütünleme sınavları'na ilişkin açıklama

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "üniversitelerde bütünleme sınavlarının kaldırılması" yönünde yeni bir karar almadıklarını bildirdi.

Başkan Saraç, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Bütünleme sınavlarına ilişkin bir Başkan Vekilimizin imzası taklit edilerek sosyal medyada sahte bir yazı ve haber paylaşılmaktadır. Bu konuda alınmış yeni bir kararımız bulunmamaktadır. Bu yazı ve habere itibar etmeyiniz." ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada, YÖK Başkan Vekili Hasan Mandal'ın imzası taklit edilerek "12 Ocak 2017 tarihli ve 2937 sayılı YÖK Eğitim Komisyonu'nun aldığı karar gereği, üniversitelerimizde uygulanan bütünleme sınavları kaldırılmıştır. 2016-2017 güz dönemi karar tarihine kadar yapılan bütünleme sınavları geçersiz sayılacaktır." ifadeleri paylaşılmıştı.

YÖK, yetki devri kapsamında, bütünleme sınavı yapılması kararını üniversitelere bırakmıştı.

Kaynak:TRTHaber

Kapatılan Üniversitelerdeki Öğrencilerinin Gideceği Okullar Belli Oldu

Kapatılan üniversitelerin öğrencilerin gideceği okullar belli oldu YÖK, darbe soruşturmasının ardından kapatılan okullardaki öğrencilerin ayın şehirdeki devlet üniversitelerine gideceğini duyurdu.

 

 

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Er, kapatılan üniversitelerdeki öğrencilerin yerleştirileceği üniversitelerin belirlendiğini açıkladı.

Buna  göre, İpek Üniversitesi öğrencileri Sosyal Bilimler Üniversitesine, Orhangazi Üniversitesi öğrencileri Bursa Teknik Üniversitesine, Canik Başarı Üniversitesi öğrencileri Ondokuz Mayıs Üniversitesine, Selahaddin Eyyubi Üniversitesi öğrencileri Dicle Üniversitesine, Melikşah Üniversitesi öğrencileri Erciyes Üniversitesine, Mevlana Üniversitesi eğitim Fakültesi öğrencileri Necmettin Erbakan Üniversitesine, Mevlana Üniversitesinin diğer bölümlerdeki  öğrencileri Selçuk Üniversitesine, Şifa Üniversitesi öğrencileri Ege Üniversitesine, Turgut Özal Üniversitesi öğrencileri Yıldırım Beyazıt Üniversitesine, Zirve Üniversitesi öğrencileri Gaziantep Üniversitesine, İzmir Üniversitesi öğrencileri Dokuz Eylül Üniversitesine, Murat Hüdavendigar Üniversitesi öğrencileri İstanbul Üniversitesine, Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri Dokuz Eylül Üniversitesine, Gediz Üniversitesinin diğer bölümlerdeki öğrencileri İzmir Katip Çelebi Üniversitesine, Süleyman Şah Üniversitesi öğrencileri İstanbul Medeniyet Üniversitesine yerleştirilecek. Prof. Dr. Er, Fatih Üniversitesi öğrencilerinin yerleştirilmesiyle ilgili çalışmaların ise  sürdüğünü bildirdi. 

Kaynak: Milliyet

Mimarlık Fakültelerine De Başarı Sıralaması Geldi

Tıp ve hukuk fakültelerinin ardından, mimarlık fakülteleri için de başarı sıralaması getirildi.

Devamını oku...

Pedagojik formasyon kontenjanı 15 bin

YÖK, fen edebiyat fakültesi öğrencilerinin öğretmen olabilmelerinin önünü açan pedagojik programı için ayrılan kontenjanı açıkladı. YÖK Başkanı Saraç,

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim

Mezun Greencard Banner