Facebook Twitter

ABD İstanbul Başkonsolosluğu'ndan Önemli Duyuru

ABD İstanbul Başkonsolosluğu Konsolosluk Bölümü, konsolosluğun tüm sistemlerinin ve e-posta servislerinin şu anda hizmet dışı olduğunu açıkladı.

Durumu mümkün olduğunca çabuk düzeltmek için çalışmalar sürdürülüyor. 6, 7 ve 8 Temmuz tarihlerinde vize ya da Amerikan Vatandaşlık Hizmetleri randevusu olan herkes aşağıdaki talimatları uygulaması gerekiyor. Amerikan Vatandaşlık Hizmetleri Bölümü'nü ilgilendiren acil durumlar için konsolosluğa +90-212-335-9000 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

6, 7 ve 8 Temmuz tarihlerindeki randevular için

Hizmetlerin yeniden devreye girmesiyle bütün Amerikan Vatandaşlık Hizmetleri randevuları e-posta gönderilerek yeniden belirlenecek. Acil pasaport, Konsolosluk Doğum Belgesi ve noter hizmetleri için lütfen ABD Ankara Büyükelçiliği web sitesi aracılığıyla randevu alması gerekiyor: http://turkey.usembassy.gov/acs_appointments.html.

Vize başvuru sahiplerine tekrar randevu almaları için e-posta gönderilecektir. Halihazırda İstanbul'da bu tarihlerden birinde randevu almış olan ve acilen seyahat etmesi gereken başvuru sahipleri şu numarayı arayarak mülakatlarını Ankara'ya aldırabilir: +90-312-455-5555. Soruları olan başvuru sahipleri 08:00 - 16:00 saatleri arasında ABD İstanbul Başkonsolosluğuna şu numaradan ulaşabilir: +90-212-335-9000

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim