Facebook Twitter

Türk Öğrenci, 17 Yaşında Cincinnati Üniversitesi'nden Mezun Oldu

İsmail Günaçar, Cincinnati Üniversitesi Bio-Kimya Bölümü’nden mezun oldu.

Henüz 17 yaşında Cincinnati Üniversitesi’nden biokimya diploması alan İsmail Günaçar, henüz küçükken Türkiye’den ABD’ye göç etmiş bir ailenin çocuğu. Eğitim hayatı oldukça sıradışı bir yönde ilerlese de kendisi, sıradışı veya özel biri olduğunu düşünmüyor.

Devamını oku...

St. George's Üniversitesi Etkinliği'ne Yoğun İlgi

Mezun Group, düzenlediği etkinlikte Amerika'ya en çok doktor kadrosu sağlayan St. George's Üniversitesinin yetkilileri ile yurtdışında tıp eğitimi almak isteyen öğrencileri ve velilerini buluşturdu.

Devamını oku...

Vakıf Üniversiteleri Yönetmeliği Değişti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından faaliyet izni durdurulan ve kapatılan yükseköğretim kurumunun yönetimi garantör devlet üniversitesine veya aynı ildeki bir devlet üniversitesine devredilecek.

QS Sıralamasına Bu Yıl Türkiye'den 12 Üniversite Girdi

Dünyada üniversitelerin başarı sıralamasını belirleyen kuruluşlardan QS tarafından son yayınlanan QS-EECA listesinin ilk 100 sıralamasına Türkiye’den 12 üniversite girdi. Bunlardan 6’sı ilk 20 içinde yer aldı.

 

Devamını oku...

Aileler Yurtdışında Eğitimden Yana

HSBC’nin ‘2015-Eğitimin Değeri: Hayat İçin Öğrenim’ raporuna göre, Türkiye’de ailelerin yüzde 87’si çocuklarını yurtdışında okutmayı düşünüyor ancak çoğu doğabilecek maliyetleri öngöremiyor. Ayrıca bu oranla Türkiye, ilk sırada yer alan Hindistan’dan sonra ikinci sırada yer alırken, Malezya üçüncü oldu.

Devamını oku...

Boğaziçi Üniversitesi Kız Yurdunda Şok

Boğaziçi Üniversitesi Birinci Kız Yurdu'na giren kimliği belirsiz bir saldırgan, bir kız öğrenciyi jiletle darp ederek tehdit etti.

Devamını oku...

Üniversitelere Kayıtlar Başladı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazananlar için üniversitelere kayıtlar başladı. Kayıtlar, 7 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek.

Devamını oku...

Üniversitelerde E-kayıt Dönemi

Geçen yıl 32 devlet üniversitesinde başlatılan e-Devlet üzerinden kayıt, bu yıl tüm devlet üniversiteleri için geçerli.

Devamını oku...

Yurtdışında Her Keseye Uygun Üniversite Var


Yurtdışı ÜniversiteÜniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler okul seçerken nelere dikkat etmeli? ABD, Kanada ya da Avrupa ülkelerindeki bir okula nasıl kayıt olacaksınız? Okul başvurusu yaparken nelere dikakt etmelisiniz?

Devamını oku...

Mezun Group CEO’su Para Dergisi’ne ABD’de Eğitimin Püf Noktalarını Anlattı

Mezun Group CEO’su Ali Hantal Haftalık Ekonomi Dergisi olan Para Dergisi’ne konuk oldu. Para Dergisi’nin "Yurt dışında her keseye uygun üniversite var” başlıklı dosyasında Ali Hantal Amerika’da Eğitimin Püf Noktalarını Anlattı.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim