Facebook Twitter
Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Avrupa'nın en güzel kampüse sahip 8 üniversitesi

İngiltere'de yayın yapan Times Higher Education dergisi 'Avrupa'nın en güzel üniversiteleri'ni seçti.

Devamını oku...

Amerika'da Eğitim Fuarı'na Yoğun İlgi

Bu yıl ikincisi düzenlenen Amerika’da Eğitim Fuarı, 16 Ocak 2018 Salı günü Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Güney Kampüsü’nde ABD’de eğitim almak isteyen öğrencilere ve velilerine kapılarını açtı.

ABD İstanbul Başkonsolosluğu, Education USA ve Fulbright Komisyonu’nun partnerliğiyle Mezun Group ve İSF tarafından düzenlenen etkinlik, Türkiye’nin tek hibrid dijital fuarı olma özelliğini taşıyor. Ziyaretçiler fuar boyunca birçok Amerikan Üniversitesi ve dil okulu ile video konferans platformunda birebir görüşmeler gerçekleştirdiler.

İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Barbara Thomas’ın açılışını BAU Global Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Coşkun İnce, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Tunç Bozbura, , İSF Genel Müdürü Gökyar Karşıt ve Mezun Group CEO’su Ali. C. Hantal ile birlikte gerçekleştirdiği fuar, katılımcı öğrencilere ve velilere ABD’de eğitim, burs ve vize konularında seminerlere katılma fırsatı da sundu.

Bu yıl Amerika’da Eğitim Fuarı kapsamında bir ilki gerçekleştiren TechXİstanbul, fuarda Mezun Group ve VR-Masters CEO’su Ali C. Hantal, Microsoft Türkiye CTO’su Onur Koç ve IBM Türkiye Kognitif Teknoloji Lideri Kıvanç Uslu’yu ”Yapay Zeka ve Karma Gerçeklik Teknolojileri” konu başlıklı, öğrencilerden büyük ilgi gören bir panelde biraraya getirdi. Panel www.Vrm.tv adresinden 360 derece canlı olarak yayınlandı.

 

İşletmede dünyanın en iyileri arasında Türkiye’den iki üniversite

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu QS; ‘İşletme Yüksek Lisans Programlarında En İyi Üniversiteler 2018’ sıralamasını yayınladı.

Devamını oku...

Dünyanın en iyi üniversiteleri açıklandı

Times Higher Education 2018'in en iyi üniversitelerini sıraladı. Bu yılki listeye ilk kez iki İngiliz üniversitesi liderlik ederken, ilk 500 arasına Türkiye'den de 4 üniversite girmeyi başardı. İşte 2018 yılının en iyi üniversiteleri...

Devamını oku...

Türk profesör MIT'de bölüm başkanı oldu

Dünyanın önde gelen üniversitelerinden MIT Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü'nde 2012 yılından beri profesör olarak görev yapan Asu Özdağlar, 2018'den itibaren bu bölümün başkanı olacak.

Devamını oku...

Üniversitelerin yabancı dil akreditasyonları tercih kılavuzuna giriyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yabancı dil eğitimi veren yüksekokullar ile üniversitelerin yabancı dil hazırlık okullarının ulusal ve uluslararası kuruluşlarca akredite edilip edilmediği bilgisine, YKS tercih kılavuzunda yer verilmesi hazırlığında olduklarını açıkladı.

Devamını oku...

4 yeni fakülte kuruldu

"Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Enstitü, Fakülte ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması ve Adlarının Değiştirilmesi Hakkında Karar" Resmi Gazete'nin 26 Kasım sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...

Bütçeden en büyük pay İstanbul Üniversitesi’ne

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülerek kabul edilen ve Genel Kurul’a sunulmaya hazırlanan devlet üniversitelerinin 2018 bütçeleri belli oldu.

Devamını oku...

Türkiye'nin en iyisi Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi US News & World Report’un hazırladığı ‘’Dünyanın En İyi Üniversiteleri’’ sıralamasında, 200 üniversite arasında yer alan tek Türk üniversitesi oldu.

Devamını oku...

Katkı payları ve öğrenim ücretleri belirlendi

Yükseköğretim kurumlarında 2017-2018 eğitim-öğretim yılında cari hizmet maliyetlerine öğrenci katkısı olarak alınacak katkı payları ve öğrenim ücretlerinin belirlenmesine dair Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim

Mezun Greencard Banner