Facebook Twitter

Lisans Yerleştirme Sınavlarına Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) girecek adayların sınav giriş belgelerini erişime aştı.

Devamını oku...

2016 TEOG Sınav Sonuçları Açıklandı!

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş için 8. sınıflara yapılan TEOG sınav sonuçları açıklandı. 27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen TEOG sınavına binlerce öğrenci katıldı.

Devamını oku...

2016 STS Başvuru Süresi Uzatıldı

YÖK, yurt dışı yükseköğretim diplomaları denkliği için yapılacak 2016 Seviye Tespit Sınavına katılacak adaylara, 10 Haziran'da bir gün ek başvuru süresi verildi.

Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) yapılan yazılı açıklamaya göre, 25 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında tamamlanan Seviye Tespit Sınavı başvuru süresi, adayların mağdur olmaması için uzatıldı.
 
Adaylar, 10 Haziran'da Anadolu Üniversitesine "https://sinav.anadolu.edu.tr/sb/" genel ağ adresi üzerinden başvuru yapabilecek.
 
 
Kaynak:TRTHaber

DGS'ye Başvurular Başladı!

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı başvuruları başladı. Başvurular, 13 Haziran'a kadar yapılabilecek.

Devamını oku...

2016 KPSS Soru Kitapçığı ve Cevap anahtarı Yayımlandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bugün yapılan 2016-KPSS'nin, alan bilgisi soru kitapçığı ve cevap anahtarını internet sitesi üzerinde yayımladı.

Devamını oku...

Sınavsız Geçiş Kaldırılıyor mu?

YÖK tarafından, öğrencilerin meslek yüksekokullarına sınavsız geçiş hakkının, gelecek yıldan itibaren kaldırılması yönünde Milli Eğitim Bakanlığına öneri sunuldu.

Devamını oku...

ALES-2016 Sonuçları Açıklandı

Binlerce öğrencinin merakla beklediği İlkbahar ALES sonuçları az önce açıklandı. ÖSYM yaptığı duyuru da ALES sınav sonuçlarını açıklandığını dile getirdi.

Devamını oku...

O Maddeye Güvenen 78 bin Öğrenci YGS'ye Girmedi

2016 ÖSYS Kılavuzu’nda “sınavsız geçiş hakkı” yer aldığı için yaklaşık 78 bin öğrenci bu haktan yararlanmak için başvurdu, Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girmedi.

Devamını oku...

KPSS 2016 Soruları ve Cevapları Yayınlandı

ÖSYM adayların merakla bekledikleri KPSS sorularını ve cevaplarını adayların erişimine açtı. İşte 2016-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri soruları ve cevapları...

Devamını oku...

TEOG Maratonu Bugün Başladı

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ikinci dönem sınavları bugün başladı. 8. sınıfta okuyan 1 milyon 174 bin 427 öğrenci en iyi lise için ter dökecek. Sınavlar yurt içinde 970, yurt dışında ise 15 merkezde gerçekleştiriliyor.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim