Facebook Twitter

ALES’e Başvurular Başladı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş  Sınavı (ALES) 2012 Sonbahar dönemi, başvuruları dün başladı.

Devamını oku...

'Sorular Çalındıysa Gereğini Yaparız'

120710_alidemir.hlargeÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, KPSS ile ilgili iddialara ilişkin, ''İddiaların gerçek olduğunu düşünmüyoruz. Eğer bir bulgu ortaya çıkarsa gereğini yaparız'' dedi.

Devamını oku...

KPSS Hafta Sonu Yapılacak

Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS), hafta sonu yapılacak.

Devamını oku...

Demir: KCK Operasyonuna Misilleme Yaptılar

120709_ali_demir.hmedium88ÖSYM Başkanı Ali Demir, KPSS’de soruların çalındığı iddialarının doğru olmadığını söyledi. Sınavın “gayet temiz” olduğunu savunan Demir “Sınavdan bir gün önce KCK’ya KPSS ile ilgili operasyon yapıldı. Bu nedenle birileri, adayları ve kamuoyunu rahatsız etmek istiyor, itibar edilmesin” dedi.

Devamını oku...

ALES'e Başvurular Haftaya Başlayacak

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (ALES), başvurular 24 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Devamını oku...

'Oğlum Bak Git' Sınav Sorusu Oldu

120705_bakgitt.hlarge77Sosyal medyada 'Oğlum bak git' sözü ile ilgi toplayan, belediye temizlik işçisinin kendisine kemerle vurmak isteyen bir çocuğu süpürgeyle kovaladığı anının yer aldığı görüntü, Selçuk Üniversitesi'nde sınav sorusu oldu.

Devamını oku...

KPSS İçin Son Tarih 11 Temmuz

120705kpss.hlarge8823 Eylül 2012'da yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı başvuruları için son tarih yaklaşıyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, 11 Temmuz'un son tarih olduğu ve uzatılmayacağı duyuruldu.

Devamını oku...

Haftasonu LYS Yapılacak

Edebiyat-Coğrafya Sınavı LYS-3 23 Haziran Cumartesi, Fen Bilimleri Sınavı LYS-2 ise 24 Haziran Pazar günü düzenlenecek.

Devamını oku...

Öğretmenlere Alan Sınavı 2013'te

ÖSYM başkanı Ali Demir öğretmenlere yönelik alan sınavı konusunda çalışmaların sürdüğünü ve sınavın 2013 yılında yapılacağını açıkladı. ÖSYM’nin en çok ihtiyaç duyulan 15-16 alanda öğretmen alımı için alan sınavı yapılacağı bildirilirken sınavın 2013’te yapılacağı belirtildi.

Devamını oku...

ÖSYM'den “Sınavlarda Resmi Kimlik Belgesi” Açıklaması

ÖSYM'den yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında, “ÖSYM tarafından uygulanan sınavlarda resmi kimlik belgesi olarak 'sadece Nüfus Cüzdanı veya Pasaport'un geçerli olduğuna ilişkin kuralın hukuka aykırı bulunarak iptal edildiği, 2012-LYS sonrasında ise bazı adayların kimliksiz olarak sınava alındığı” yönünde haberlerin yer aldığı belirtildi.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim