Sana Uygun Üniversiteyi Bul Facebook Twitter
x

KPSS'de Şeffaf Şişede Suya İzin Çıktı

ÖSYM, 28 Kasım Pazar günü ortaöğretim ve ön lisans mezunlarına yönelik yapılacak KPSS'de adayların yanlarında 'şeffaf şişede su' getirmelerine izin verdi.

Devamını oku...

Mum Işığında KPSS Sınavı

Şırnak'ta ön lisans mezunları için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sırasında, Cumhuriyet ve Dicle Mahallelerinde birçok okulda elektrikler kesildi.

Devamını oku...

KPSS’de Ehliyet Krizi

Ortaöğretim ve önlisans mezunlarının katıldığı KPSS'de, kılavuzda geçerli kimlikler arasında sayılan sürücü belgeleri yeni kurallara göre salona girişte kabul edilmedi ve tartışmalar çıktı.

Devamını oku...

KPDS Heyecanı Bu Hafta Sonu

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için düzenlenen Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, 5 Aralık Pazar günü yapılacak.

Devamını oku...

Artık Soru Kitapçıları Adaya Özel Olacak

ÖSYM, artık sınavlarda soru kitapçıklarını adaylara paket içinde verecek. İlk uygulama ise 11-12 Aralıkta yapılacak Sohbahar dönemi TUS ile başlayacak.

Devamını oku...

'Özürlü Personel Sınavı Soruları Çalındı'

Sivas Kamuda Çalışan Engelliler Derneği Başkanı Turhan Cin, 13 Kasım'da yapılan Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Özürlü Personel Alım Sınavı'ndaki soruların bazılarının, sınavdan 2 gün önce internete sızdırıldığını öne sürdü.

Devamını oku...

Ehliyet Sınavında Sahtecilik

Şanlıurfa'da, başkasının yerine Motorlu Taşıt Sürücü Adayı Sınavı'na girdiği ve kopya çektiği iddiasıyla 52 kişi gözaltına alındı.

Devamını oku...

'TUS'ta 10 Soru Hatalı'

Türk Sağlık-Sen, 12 Aralıkta yapılan Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda (TUS) 10 sorunun hatalı olduğu gerekçesiyle Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) başvurdu.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim