Facebook Twitter

2015 ALES Başvuruları 14 Ekim'de Sona Erecek

2015 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi başvuruları başladı. 14 Ekim’e kadar sürecek.

Devamını oku...

IELTS’e British Council Online Semineriyle Hazırlanmak Çok Kolay

Dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavı IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı), online seminerle öğrencilerin hayatını kolaylaştırıyor.

Devamını oku...

IELTS Hakkında Merak Edilenler

IELTS nedir?  

Dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavı IELTS - International English Language Testing System (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı), İngilizcenin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce seviyelerini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanıyor.

Devamını oku...

2015 Dikey Geçiş Sınavı Sonuçları Açıklandı

26 Temmuz 2015 tarihinde yapılan 2015 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) sonuçları açıklandı.

Devamını oku...

LYS-2015 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Merakla beklenen 2015 ÖSYM LYS yerleştirme üniversite tercih sonuçları açıklandı. Adaylar 2015 LYS yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek. Üniversite kayıtları ise 3-7 Ağustos arasında yapılacak.

Devamını oku...

2015 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Başvurularında Son Gün

2015 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Sonbahar Dönemi) başvurularında bugün (23 Temmuz 2015) son gün!

Devamını oku...

LYS 2015 Sonuçları Açıklandı

Üniversite adaylarının merakla beklediği LYS sonuçları açıklandı. Tercihler 6-14 Temmuz arasında. ÖSYM’den yapılan açıklamada iki kimya, bir de İngilizce sorusunun iptal edildiği belirtildi. Sorulardan en az birini işaretleyen adayların, bu soruları doğru işaretlediği kabul edilerek puanlama yapıldığı açıklandı.

Devamını oku...

ALES Başvurusu İçin Ek Süre

ÖSYM 31 Mart’ta sona ereceği açıklanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi başvuruları Türkiye genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle uzatıldı. Adaylar 1 Nisan akşamına kadar başvuru yapabilecek.

Devamını oku...

YGS Sonuçları Açıklandı!

Öğrencilerin heyecanla beklediği 'YGS sınav sonuçları' az önce açıklandı. 15 Mart Pazar günü yapılan ve milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren YGS sınav sonuçları ÖSYM'nin sitesinden açıklandı. ÖSYM YGS sınav sonuçları hakkında bir de açıklama yaptı.

Devamını oku...

British Council IELTS ile şimdi Antalya, Bursa ve Erzurum’da

Dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavı IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı), British Council uzmanlığı ile artık Türkiye’nin yedi ilinde düzenlenmeye başladı. Türkiye’nin her yerinden adaylar, İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’nın yanında, Antalya, Bursa ve Erzurum’da da IELTS sınavına girebilirler.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim