Facebook Twitter

16-17 Nisan AÖF Sınav Sonuçları Açıklandı

AÖF sınav sonuçları az önce açıklandı. 16-17 Nisan'da yapılan AÖF sınav sonuçları öğrenciler tarafından merakla bekleniyordu.

Devamını oku...

YGS Sonuçları Açıklandı!

Üniversite adaylarının merakla beklediği YGS 2016 yılı sınav sonuçları az önce açıklandı. Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ÖSYM'nin resmi sitesinden erişime açıldı. 

Devamını oku...

YGS'de İki Soru İptal

ÖSYM Başkanı Demir YGS'de 2 sorunun iptal edildiğini duyurdu.

Devamını oku...

KPSS 2016 Başvuruları Başladı

Milyonlarca memur adayının merakla beklediği KPSS sınav başvuruları bugün başlıyor. Başvuru için son tarih 31 Mart 2016 olarak belirlendi. Peki KPSS başvuruları nereden yapılacak? 

Devamını oku...

ÖSYM Sınavlarında ‘Gizli Gözlemci’ Dönemi

ÖSYM'nin sınavlarda "Gizli Gözlemci" adı ile başlattığı yeni uygulamayla ÖSYM Başkanlığı'nda üst düzey görevlilerden bir kısmı, sınavlara aday gibi girip, soruları yanıtlıyor ve denetim yapıyor.

Devamını oku...

ÖSYM 2015 KPSS Sonuçları Açıklandı

2015 KPSS sonuçları az önce açıklandı. Devlet kadrolarında bulunan 2 bin 159 kişilik boş kontenjana, sonuçların açıklanmasının ardından atamalar yapılmaya başlanacak. KPSS 2. tercih sonuçlarınızı öğrenmek için haberimizde yer alan linke tıklayabilirsiniz.

Devamını oku...

IELTS Simon, British Council Facebook’ta Sorularınızı Yanıtlıyor

British Council Türkiye, dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavı IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı) uzmanı IELTS Simon’i Türkiye'deki adaylarla buluşturuyor. Bu yeni iş birliği ile IELTS Simon, IELTS ile ilgili sorularınızı yanıtlamak için her ay iki defa British Council'in Facebook sayfasında (fb.com/britishcouncilturkey) misafir olacak. En yakın tarihli etkinliğimiz 23 Mart saat 19.30'da! Sorularınızı hazırlayın, Facebook’ta bize katılın, IELTS Simon cevaplasın.

Devamını oku...

IELTS’e British Council Online Semineriyle Hazırlanmak Çok Kolay

Dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavı IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı), online seminerle öğrencilerin hayatını kolaylaştırıyor.

Devamını oku...

ÖSYM Sınav Sonuçları Artık Cep’te

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, ‘ÖSYM Mobil’ uygulaması ile adayların sınav sonuçlarına mobil cihazlardan kolaylıkla ulaşabileceklerini bildirdi.

Devamını oku...

Mühendislik Fakültelerine Başarı Sıralaması

YÖK Başkanı Yekta Saraç, bütünleme sınavı açıp açmama kararının üniversitelere bırakıldığını açıkladı. Saraç ayrıca mühendislik fakültelerine de başarı sıralaması getirildiğini söyledi.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim