Facebook Twitter

LYS Sonuçları Açıklandı!

ÖSYM, 2017 Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçlarını web sitesinden açıkladı

Aşağıdaki linkten sonuçlara bakabilirsiniz. 

LYS SONUÇ SORGULA

LYS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Tercihler, 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişecekler. 

 

LYS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

2017-YGS’de ilgili puan türünde 150 ve üzeri puan alanlar ön lisans programlarını, 2017-YGS/LYS'lerde ilgili puan türünde 180 ve daha fazla puan alan adaylar yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilecekler.
Adaylar tercihlerini yazmaları için bu kılavuzdaki boş tercih Listesinden yararlanabilirler.

Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli olacak. Tercihler, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılacak.

Adaylar, tercihlerini internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklar. 

Hangi Üniversite

Üniversite tercihleri 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Adaylar bu dönemde geleceklerini belirleyecek eğitim kurumunu da seçecekler.  

 

Bu zorlu seçim için adayların işini kolaylaştıracak bir müjdemiz var:

Grup şirketlerimizden VR-Masters’ın Turkcell için hazırlamış olduğu 360 Kampus turlarını, Turkcell Fizy Motion uygulaması sayesinde ücretsiz olarak akıllı telefonlarınızdan izleyebileceksiniz. VR-Masters’ın 360 Sanal Gerçeklik kampüs turları sayesinde hayalinizdeki üniversitenin kampüslerini telefonunuzdan gezebileceksiniz.

Tek yapmanız gereken Turkcell Fizy Motion uygulamasını telefonunuza indirmek ve VR kategorisini seçmek. Artık hayalinizdeki üniversitenin kampüsünü yerinizden kalkmadan gezebilirsiniz.

Turkcell Fizy Motion uygulamasını App Store ve Google Play’dan ücretsiz indirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın!

360 Kampüs Turu olan Üniversiteler:

· Bahçeşehir Üniversitesi

· Beykent Üniversitesi

· Boğaziçi Üniversitesi

· Doğuş Üniversitesi

· Hasan Kalyoncu Üniversitesi

· İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi

· Işık Üniversitesi

· İstanbul Aydın Üniversitesi

· İstanbul Bilgi Üniversitesi

· İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi

· İstanbul Kültür Üniversitesi

· İstanbul Medeniyet Üniversitesi

· İstanbul Okan Üniversitesi

· İstanbul Sehir Üniversitesi

· İzmir Ekonomi Üniversitesi

· Kadir Has Üniversitesi

· Nişantaşı Üniversitesi

· Sabancı Üniversitesi

· TED Üniversitesi

· Yıldız Teknik Üniversitesi

 

ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçlarını web sitesinden açıkladı
Aşağıdaki linkten sonuçlara bakabilirsiniz. 
LYS SONUÇ SORGULA (https://sonuc.osym.gov.tr/)
LYS TERCİHLERİ NE ZAMAN?Tercihler, 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişecekler. 
LYS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?2017-YGS’de ilgili puan türünde 150 ve üzeri puan alanlar ön lisans programlarını, 2017-YGS/LYS'lerde ilgili puan türünde 180 ve daha fazla puan alan adaylar yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilecekler.
Adaylar tercihlerini yazmaları için bu kılavuzdaki boş tercih Listesinden yararlanabilirler.Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli olacak. Tercihler, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılacak.Adaylar, tercihlerini internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklar. 
Hangi Üniversite
Üniversite tercihleri 18-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Adaylar bu dönemde geleceklerini belirleyecek eğitim kurumunu da seçecekler.  
Bu zorlu seçim için adayların içini kolaylaştıracak bir müjdemiz var:
Grup şirketlerimizden VR-Masters’in (vr-masters.com) Turkcell için hazırlamış olduğu 360 Kampus turlarını, Turkcell Fizy Motion uygulaması sayesinde ücretsiz olarak akıllı telefonlarınızdan izleyebileceksiniz. VR-Masters’ın 360 Sanal Gerçeklik kampüs turları sayesinde hayalinizdeki üniversitenin kampüslerini telefonunuzdan gezebileceksiniz.
Tek yapmanız gereken Turkcell Fizy Motion uygulamasını telefonunuza indirmek ve VR kategorisini seçmek. Artık hayalinizdeki üniversitenin kampüsünü yerinizden kalkmadan gezebilirsiniz.
Turkcell Fizy Motion uygulamasını App Store ve Google Play’dan ücretsiz indirebilirsiniz. Detaylı bilgi için (http://www.turkcell.com.tr/servisler/fizy-motion#detaylibilgi)
360 Kampüs Turu olan üniversiteler:
· Bahçeşehir Üniversitesi· Beykent Üniversitesi· Boğaziçi Üniversitesi· Doğuş Üniversitesi· Hasan Kalyoncu Üniversitesi· İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi· Işık Üniversitesi· İstanbul Aydın Üniversitesi· İstanbul Bilgi Üniversitesi· İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi· İstanbul Kültür Üniversitesi· İstanbul Medeniyet Üniversitesi· İstanbul Okan Üniversitesi· İstanbul Sehir Üniversitesi· İzmir Ekonomi Üniversitesi· Kadir Has Üniversitesi· Nişantaşı Üniversitesi· Sabancı Üniversitesi· TED Üniversitesi· Yıldız Teknik Üniversitesi

 

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim