Facebook Twitter

2014 KPSS Sınav Sonuçları Açıklandı

2014 KPSS Sınav sonuçları ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinde açıklandı.

 

KPSS Lisans öğrencileri için 5-6 Temmuzda yapılan sınav sonuçları açıklandı. KPSS Ortaöğretim ve Önlisans öğrencileri için sınav başvuruları devam ediyor. 20 Temmuz'da yapılacak Öğretmenlik alan bilgisi için KPSS Sınavı giriş yerleri sorgulamasını haberimizde yapabilirsiniz.

Kpss sonuçları için tıklayınız.

Ayrca 2014 ortaöğretim (lise) ve önlisans başvuruları 8 temmuz itibariyle başladı. Binlerce öğrencinin merakla beklediği Kpss başvuruları 8-24 Temmuz arasında yapılacak. Ösym'nin resmi sitesinde belirtilen tarihlere göre KPSS başvurularının süresi uzatılmayacak. ÖSYM Ortaöğretim ve Önlisans 2014 KPSS başvuru tarihlerinde değişikliğe gitti. KPSS Tercihlerinin bitmesine ise az bir süre kaldı. ÖSYM sitesinde yapılan açıklamaya göre KPSS Ön Lisans Sınavı 27 Eylül tarihinde yapılacak, KPSS Lise Sınavı ise 28 Eylül 2014 tarihinde yapılacak. KPSS Başvuru Tarihi - 2014 (KPSS Ortaöğretim (Lise) Başvurusu KPSS Önlisans Başvurusu ÖSYM Sınav Takvimi)

KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Başvuru Tarihleri 8 Temmuz ve 24 Temmuz arasında yapılacak.  KPSS Ortaöğretim ve Önlisans öğrencileri için sınav başvuru tarihleri 8-24 Temmuz arasında. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim (lise) düzeyi ve Önlisans (2 yıllık) düzeyi başvuru tarihi tam ayrıntıları burda.

KPSS 2014 Ön Lisans ve KPSS 2014 Lise Sınav takvimi ve başvuru tarihleri açıklandı. ÖSYM sitesinde yapılan açıklamaya göre KPSS Ön Lisans Sınavı 27 Eylül tarihinde yapılacak, KPSS Lise Sınavı ise 28 Eylül 2014 tarihinde yapılacak.

KPSS Ortaöğretim ve KPSS Ön Lisans Düzeyi sınavına başvurular ise 8 Temmuz- 24 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecek. Söz konusu merkezler ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacak, başvuru süresi uzatılmayacak. Sınava, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar girecek. Adayların başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmaları gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak başvuru için yeterli olmayacak. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu kılavuzda/duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların, başvurularını süresi içinde tamamlamaları gerekiyor. Başvuru işlemini belirtildiği şekilde tamamlamayanlar sınava katılamayacak.

Kaynak: milliyet

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim