Facebook Twitter

Hult International Business School MBA Mezunu Duygu Gün'le Röportaj

Dünyanın En İyi MBA programları arasında gösterilen Hult One-Year MBA mezunu Duygu Gün, bizimle Hult'daki eğitimi, kampüs yaşamını ve tecrübelerini paylaştı.

-Sizin Hult ve yüksek lisans programına katılmanızda ne etkili oldu?

-Genç ve yenilikçi işletmelerle dolu olan bir ortamda olmanın sunduğu fırsatlardan dolayı Hult San Franscisco'da eğitim görmek istedim.

-Global Campus Rotation'a katılmayı düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse, hangi kampüslerde eğitim görmeyi istiyorsunuz ve neden? Bu çeşitli kampüslerde eğitim görerek kişisel ve profesyonel olarak ne gibi şeyler başarmayı düşünüyorsunuz?

-Sao Paulo benim için çok çekici çünkü Brezilya kültürü, müziği ve diliyle ilgileniyorum.Shanghai yeni gelişen bir pazar ve benim gelecek planlarımın hedefi uluslararası pazarlama.Bu kampüslerde eğitim görmek bana kendimi geliştirmek için çok büyük fırsatlar sağlayacak.

-Kampüste veya kampüs dışında herhangi bir öğrenci kulübüne veya aktivitelere katıldınız mı?

-San Francisco ve Bay Area'daki sanat alanında çalışan insa nların oluşturduğu kar amacı gütmeyen Yeni Gelişen Sanat Profesyonelleri ağının bir parçasıyım.

-Hult'un sınıf ve kampüs atmosferini nasıl tanımlarsınız?

-Diğer üniversitelerin aksine çeşitlilik sayesinde gerçekten çok enerjik.Hult'taki atmosfer sizi akranlarınızla iş birliğine teşvik ediyor.

-Şu ana kadar Hult'ta geçiridğiniz zamanda en çok hatırladığınız anınız nedir? Sınıf arkadaşlarınız, çalışmalarınız veya sevdiğiniz şehirlerde geçirdiğiniz zamanla ilgili olabilir.

-Her öğrenci farklı bir şehirden geliyor gibiydi ve kampüste çok fazla konuşulan dil vardı.

-Şu ana kadar Hult'ta karşılaştığınız en etkileyici fakülte üyesi hakkında bize birşeyler söyleyebilir misiniz? Hangi dersi veriyordu? Onu bu kadar etkileyici yapan neydi?

-Suneel Upta pazarlamayı eğlenceli hale getiriyor. Konunun içeriğini çok iyi biliyor ve aynı zamanda şakalar yaparak konuyu her detayıyla anlatıyor. Sınıflarımızda derse katılım zorunludur. Ben derse gitmeyi ve orada bulunmayı severim. Bu dersin ne zaman başlayıp bittiğini anlamıyorum.

-Şu ana kadar en faydalı bulduğun ders hangisiydi?

-Keith Merron'un dersi Takım Becerileri mükemmel bir girişti. Yüksek lisans programlarında başarılı olmanın sırrı takım çalışmasından geçer. Ortak amaçlarımızı gerçekleştirmek için başarılı bir şekilde iş birliği yapmamız gerekir.

-Yüksek Lisans'tan sonraki planlarınız nedir? Hult Uluslararası İşletme Okulu'nun bu amaçları gerçekleştirmede size ne kadar yardımcı olacağını düşünüyorsunuz?

-Sadece 2 ay sonrasında yaklaşık 90 farklı ülkeden 600 kişiyle iletişime geçmemi sağlayarak zaten yardımcı oldu.


Hult International Business School hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim