Facebook Twitter

En Çok Öğretmen İhtiyacı Olan 5 Bölüm

Milli Eğitim Bakanlığı en çok öğretmen ihtiyacı olan 5 alanı açıkladı. İşte o bölümler...

Devamını oku...

Ortaokullarda Haftalık Ders Saati Düşürüldü

Ortaokullarda haftalık seçmeli ders saati 6 ve haftalık toplam ders saati ise 35 olarak belirlendi.

Devamını oku...

Ehliyet Sınavında Hata Yapan Yandı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ehliyetle ilgili yeni düzenlemeye gitti. Direksiyon sınavlarının sürelerinin arttığı, puanlama sisteminin kaldırıldığı, hata yapanın sınavının bitirileceği yeni düzenlemede teorik ders süreleri de azaltıldı. Düzenleme ile "her türlü şartta araç kullanabilen kişi" sürücü belgesi alacak.

Devamını oku...

Ortaokulda Bilişim Dersi Zorunlu Oldu

Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının, ortaokulların haftalık ders çizelgesinde yaptığı değişikliğe göre, bilişim teknolojileri ve yazılım dersi, 5'inci ve 6'ncı sınıflarda zorunlu dersler arasında yer alacak.

Devamını oku...

Matematiği Öğrenmeyi Sevdiren Yöntem

Edirne'de iki öğrencinin geliştirdiği, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK'ın düzenlediği "Bu Benim Eserim" yarışmasında sergilenmeye layık görülen ilk 100 çalışma arasında yer alan proje, matematiği sevdirerek öğretmeyi amaçlıyor.

Devamını oku...

Bakan Avcı: Pazartesi İlk ve Ortaokullar da Tatil

Burdur’da incelemelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, sadece lise öğrencilerine tatil olacağı açıklanan 20 Mayıs Pazartesi gününün ilk ve ortaokul öğrencileri için de tatil edildiğini açıkladı.

Devamını oku...

Engelsiz Meslek Lisesi Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile Serebral Palsili Çocuklar Derneği arasında Engelsiz Meslek Lisesi Projesi için imza töreni düzenlendi. Bakan Avcı, sivil toplum kuruluşlarıyla kamu kurumlarının el ele vermesi halinde engellerin aşılacağını belirtti.

Devamını oku...

Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Takvimi Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında 2013-2014 eğitim-öğretim yılı 16 Eylül Pazartesi başlayacak.

Devamını oku...

Ankara'ya Enerji Verimli Okul Yapılacak

Ankara’da yenilenebilir enerjinin kullanılacağı teknik ve endüstri meslek lisesi yapılacak. Binada otomasyon ile kontrol yapılacak, güneş sistemleri bulunacak, solar termal sistemlerle sıcak su sağlanacak.

Devamını oku...

Oyun Temelli Matematik Öğrenme Laboratuvarı Projesi

Türkiye’de İlk kez Milli Eğitim Bakanlığı okullarında ‘Oyun Temelli Matematik Öğrenme Laboratuvarı Projesi’ hayata geçiyor.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim