Facebook Twitter

Askeri Okullardan Mezun Öğrenciler İçin Üniversite Sınavı Yapılacak

YÖK tarafından, KHK ile kapatılan askeri okullardan mezun olan öğrenciler için ÖSYM tarafından 4 Eylül'de Ankara ve İstanbul'da üniversiteye geçiş sınavı yapılması kararlaştırıldı.

Devamını oku...

Destekleme ve yetiştirme kursları takvimi açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrenci ve mezunlar için ücretsiz açacağı destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili kılavuz yayımlandı

Devamını oku...

MEB'in Özel Okullara Desteği 2 Milyar Liraya Yaklaştı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB), iki yıldır verdiği eğitim öğretim desteğinden yararlanan 394 bin 723 öğrenci için 1 milyar 695 milyon 128 bin lira kaynak sağlandı.

Devamını oku...

Eğitimde Radikal Değişiklikler

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmenlere atandıkları yerde görevlerini devam ettirmeleri için ilave birtakım imkanlar sağlayacaklarını söyledi. Şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapacaklarını belirten Avcı, "Sömestir tatilinde çocuklara ödev verilmemesi için öğretmenleri uyaracağız" dedi. Nabi Avcı, "Asıl radikal değişiklikleri önümüzdeki dönemlerde peyderpey yapacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Devamını oku...

Yarı Yıl Tatili 1 Aya Çıkıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, sömestr tatilini 15 günden 30 güne çıkarmaya hazırlanıyor. 31 Aralık'tan 1 Şubat'a kadar olması planlanan uygulama ile enerji tasarrufu ve turizm hareketliliği hedefleniyor. Yaz tatili ise 3 aydan 2,5 aya düşecek.

Devamını oku...

Açık Liseye Kaydı Yapılan Öğrencilere Müjde

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) açık liselere yerleştirilen ancak örgün ortaöğretim kurumlarında okumak isteyen öğrencilere ek yerleştirme hakkı verdi. Ek yerleştirme için öğrenciler bugünden itibaren 7 Ekim'e kadar başvuru yapabilecek.

Devamını oku...

Yeni Eğitim Yılında Sosyal Medya Yasakları Geliyor

Ve yeni eğitim yılında yeni yönetmelik de hayata geçiyor. Buna göre, 5'inci sınıftan itibaren hafızlık eğitimi almak isteyen öğrenciler için devam zorunluluğu aranmayacak. Sosyal medya yasakları da var.

Devamını oku...

Okullara Yeni Sosyal Medya Kriteri

OkulMilli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere ait fotoğraf, ses ya da video kayıtlarının sosyal medyada paylaşılmasını yasaklamıştı. Yapılan yeni açıklamaya göre kamuoyuyla paylaşılmasında fayda görülen ‘ses, görüntü ve video kayıtları’ öğrenci velilerinden izin alınarak yayınlanabilecek.

Devamını oku...

Nakil Başvuruları Bayramdan Sonra Açıklanacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaöğretim kurumlarında yarın yapılması gereken nakil işlemlerini, Kurban Bayramı'ndan sonraki nakil başvuru süreciyle birleştirilerek, kabul işlemleri ve yerleştirmeleri 10 Ekim Cuma günü toplu yapacak.

Devamını oku...

TEOG Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Liseye yerleştirme sınav sonuçları bugün açıklandı. Adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları görecek.

 

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim