Facebook Twitter

Yurtdışında Eğitim için Geç Kalmadınız

Üniversite heyecanının sürdüğü bugünlerde öğrencileri önemli bir fırsat daha bekliyor: Yurtdışındaki eğitim seçeneklerini değerlendirmek isteyenler için, 27-28 ve 30 Temmuz tarihlerinde içinde Mezun.com un da sponsorları arasında yer aldığı “IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri” düzenlenecek.

Üniversite heyecanının sürdüğü bugünlerde öğrencileri önemli bir fırsat daha bekliyor: Yurtdışındaki eğitim seçeneklerini değerlendirmek isteyenler için, 27-28 ve 30 Temmuz tarihlerinde “IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri” düzenlenecek. Bu etkinlik için Türkiye’ye gelecek olan yabancı üniversitelerin yetkilileri, üç gün boyunca İstanbul, Ankara ve İzmir’de Türk öğrencilerle bir araya gelecek ve çalıştıkları eğitim kurumlarının imkanlarını anlatacaklar.

Üniversite yerleştirme sürecinin son basamağı LYS’de sonuçların açıklanmasının ardından, üniversite adayları heyecanlı bir tercih döneminin içine girdiler. Tercihlerin de merkezi sistem çerçevesinde ay sonunda açıklanması beklenirken, gençleri yurtdışında da önemli eğitim fırsatlarının beklediği belirtiliyor. Ülkemizde, bazı adayların istedikleri bölümlere girme şansı elde edebildiği, sınav sistemi, katsayı puanları vb. nedenlerle bazılarının da bu fırsatı yakalayamadıkları bir gerçek. Bu nedenle, düzenlenecek olan tanıtım etkinliği, özellikle istedikleri sonucu alamayan öğrencilerin yurtdışındaki eğitim fırsatlarını tanımaları açısından benzersiz bir fırsat sunuyor.

“IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri”nde, farklı ülkelerden Üniversiteler, Kolejler, Akademik Dil Eğitimi Programları, Üniversite Hazırlık Programları, Burs olanakları ve daha birçok seçenek hakkında katılımcılar bilgi alabilecekler. Öğrencilerin, gelecekleriyle ilgili kararı vermeden önce, yurtdışı eğitim seçeneklerini değerlendirmek üzere mutlaka “IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri”ne gelmeleri öneriliyor. Etkinlikte, mühendislikten tıp’a, sosyal bilimlerden temel bilimlere kadar lisans eğitimi konularında okul temsilcilerinden bilgi almak, üniversite ve kolejlere hemen başvuru yapabilmek mümkün.

ABD, Kanada, İngiltere, Hollanda, Avustralya, Fransa, İsviçre, İspanya, Malta, Rusya, Ukrayna, Yeni Zelanda, Estonya ve Litvanya gibi ülkelerden birçok saygın üniversite ve kolejin temsilcileri “IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri”ne katılacak. Tüm öğrencilere ve velilerine açık ve ücretsiz olan etkinliklere, 13:00 - 18:00 saatleri arasında gelmek mümkün. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi ve on-line davetiye için: www.ieft.com.tr veya 0212 244 42 13

“IEFT Yurtdışı Üniversite Tercih ve Kayıt Günleri” Programı:
• 27 Temmuz 2013 / İstanbul Hilton Oteli / Saat:13:00 - 18:00
• 28 Temmuz 2013 / Ankara Sheraton Oteli / Saat: 13:00 - 18:00
• 30 Temmuz 2013 / İzmir Mövenpick Oteli / Saat: 13:00 - 18:00

Kaynak: Milliyet

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim