Facebook Twitter

Yetenekle Liselere Başvuru Süresi Uzatıldı

MEB, ortaokul ve imam hatip ortaokulunun 8'inci sınıfını bitiren öğrencilerin, güzel sanat liseleri ile spor liselerinin 9'uncu sınıflarına başvurularını 4 Temmuz'a kadar uzattı.Milli eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul ve imam hatip  ortaokullarının 8'inci sınıfını bitiren öğrencilerin, güzel sanat liseleri ile  spor liselerinin 9'uncu sınıflarına başvurularını 4 Temmuz'a kadar uzattı.
 
MEB tarafından illere gönderilen yazıda, 2014-2015 eğitim ve öğretim  yılında güzel sanatlar liseleri ile spor liselerinin 9'uncu sınıflarına alınacak  öğrencilerin başvurularının 16-27 Haziran tarihleri arasında yapılacağının  mayısta duyurulduğu anımsatıldı.
 
Ancak bu süreçte yeni okulların açılması ve belirlenen tarihlerde  başvuru yapamayan öğrencilerin bulunması nedeniyle başvuru süresinin uzatılması  yönünde yazılı, sözlü ve elektronik ortamda taleplerin alındığı ifade edildi.
 
Yazıda, bu nedenle öğrencilerin mağduriyetini önlemek amacıyla  ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 8'inci sınıfını bitiren öğrencilerin, güzel sanat liseleri ile spor liselerinin 9'uncu sınıflarına başvurularının 4  Temmuz'a kadar uzatıldığı bildirildi.


Kaynak(Milliyet)

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim