Facebook Twitter

Yeni Mezunlara, Yüksek Lisans ya da Son Sınıf Öğrencilerine Yurtdışında Staj İmkanı

AIESEC, mezunlar için yurtdışında kısa ve uzun dönemli çalışma fırsatları sunuyor.


AIESEC, genç liderlerin dünyayı değiştirebileceğine inanan, ve bunun için gençlere deneyimsel liderlik gelişimi tecrübeleri sunan global bir gençlik ağıdır. 65 yılı aşkın bir süredir uluslararası stajlar ve gönüllülük imkanları ile ‘genç liderlik’ aktiviteleri yürüten AIESEC, 124 ülkede deneyimsel öğrenme tecrübeleri sunar. Yüksek öğrenim kurumlarında eğitim gören öğrenciler veya yeni mezunlar tarafından yönetilen, global, siyasi olmayan, kar için çalışmayan, bağımsız bir organizasyondur. Türkiye’de 1954 yılında faaliyetlerine başlayan AIESEC şuanda 12 ilde faaliyet gösteriyor.

Global Talent Programı:

Yurtdışında iş tecrübesi kazanmak isteyen, mezun (2 yılı geçmemiş),yüksek lisans ya da son sınıf öğrencilerine hitap eden bu program ile AIESEC ülkelerinde alanınızla ilgili iş tecrübesi elde edebilirsiniz (yönetim-eğitim-teknik). Programlar 3-12 ay arasındaki sürelerde değişiklik gösteriyor. Programa başvurmak için minimum B2 düzeyinde İngilizceye sahip olmanız gerekli; IELTS (minimum 6.5) ve TOEFL(minimum 80) belgeleri geçerli olup bu belgelere sahip değilseniz AIESEC'in kendi sınavına girmeniz gerekiyor. Ayrıca başvurmak istediğiniz alanda minumum 3 aylık bir staj ya da iş deneyiminizin olması gerekiyor. İkinci yabancı dili olan kişiler bu programda avantaj elde edebiliyor fakat zorunlu tutulmuyor. Not ortalamasının AIESEC Stajı için herhangi bir geçerliliği yoktur.

Başvuru+sınav ücreti olarak 30 TL’dir.

Uçak bileti ve vize masrafları AIESEC tarafından karşılanmıyor sadece vize süreçlerini kolaylaştıracak belgeler sağlanıyor.

Başvuru: www.aiesec.org.tr
AIESEC İstanbul
Tel: 0212 293 8836

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim