Facebook Twitter

Veliler Çocuklarına Başarılı Bir Hayatın Kapılarını Açıyor

Başarı için yurtdışı eğitimi şart. Peki velilerin içi rahat mı? Çoçuğunuzu güvenle yollayabileceğiniz, uygun bütçeli, başarı garantili bir eğitimin yolu yurtdışından geçiyor. Geç kalmadan çoçuğunuza mükemmel bir hayatın kapılarını açın.
 

Yüksek ücretlerden kurtulun

Mezun.com olarak sizlere Türkiye’de üniversite eğitimine alternatif olarak daha az prosedürle karşılaşabileceğiniz yurtdışında üniversite eğitiminin avantajlarını sunacağız. Böylelikle liseyi bitirmek üzere olan çocuğunuzun geleceğini en iyi şekilde yönlendirebilmenize bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalışabileceğimizi düşünüyoruz.
 
Öncelikle, eğer çocuğunuzun yurtdışında bir üniversiteye gitmesine karar verirseniz, üniversite hazırlık dershanelerine her yıl yüksek ücretler ödemekten kurtulmuş olursunuz. Yurtdışında sizin istek, beklenti ve bütçenize uygun üniversite seçeneği bulabilirsiniz. Üstelik YÖK denklik endişesi olmadan...

Burs imkanlarını değerlendirin

Yurtdışında başvuracağınız birçok üniversite uluslararası öğrencilerine maddi imkanlarına ve/veya başarı durumlarına göre burs imkanı sağlamaktadır. Bu da sizin okul için ödeyeceğiniz meblağın düşmesine yardımcı olur.
 
Dil becerisi ve iş hayatı

Yurtdışında alınan üniversite eğitimi çocuğunuza akademik eğitimle birlikte iyi ve akademik dil bilgisi de kazandırır. Ayrıca, tercih edebileceği birçok üniversitenin, öğrencilerine ikinci bir yabancı dili zorunlu olarak öğrettiklerini de bilmelisiniz. Buna göre, çocuğunuz anadiliyle birlikte 3 ayrı dilde iletişim kurabilen biri olabilir.
 
Yurtdışında üniversite, çocuğunuzun gelecekte iş hayatında herkesten bir adım önde olması demektir. Sadece ülkemizde değil, eğitim aldığı ülkede ya da diğer ülkelerde de çalışma imkanı bulabilir.
 
Birçok ülke uluslararası öğrencilerine eğitimleri süresince ve sonrasında oturum izni ve çalışma hakkı sunarak onlara iş hayatına başlamadan önce bir iş tecrübesi kazanma şansı sağlamaktadır. Bu da çocuğunuzun çalışma hayatına adaptasyonunu kolaylaştırabilir ve yurtdışı iş bağlantıları kurmasına yardımcı olabilir.
 
En önemlisi çocuğunuz geri döndüğünde ayakları üzerinde sağlam durabilen, özgüven sahibi, güçlü bir birey olarak hayatına devam edebilir.

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim