Facebook Twitter

Üniversite Öğrencilerine Ücretsiz Yemek Projesi

Üniversite öğrencilerine yönelik bir sosyal sorumluluk projesi olan "Askıda Ne Var?" işletme sahiplerinin yanısıra müşterilerin de katkı yapabilmesine imkan sağlıyor.

Sistem, projeye katılan restoranlarda yemek yiyen müşterilerin ekstra sipariş vererek bunların fişlerini askıya asmalarına dayanıyor.

Üniversite öğrencileri ise öğrenci kimliklerini gösterdikten sonra restoran girişindeki fişi alarak ücretsiz şekilde yemek yiyebiliyor.

SADECE ÜNİVERSİTELİLER İÇİN

Sadece üniversite öğrencilerinin faydalanabildiği projede, öğrenimlerinde desteğe ihtiyaç duyan gençlere toplumun her kesiminin destek olması hedefleniyor. Öğrencilerin yemek ihtiyacını karşılamak isteyen kişi veya firmalar site üzerinden projeye dahil olabiliyor.

Şu an için İstanbul, Ankara, Bursa ve Bolu illerini kapsayan projeye katılmak isteyen restoran ve kafelerin bazı kriterlere uygun olması gerekiyor. İşletmelerin, üniversiteye sahip bir şehirde ve öğrencilerin yoğun olduğu bir bölgede faaliyet göstermeleri, yeterli marka bilinirliği, güvenilirliği ve iş deneyimi gibi şartları karşılamaları bekleniyor.

Kaynak: Ensonhaber

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim