Facebook Twitter

Türk Üniversiteleri Köln ve Berlin’deki Fuara Katılacak

Türkiye'den 14 üniversite 9 ve 10 Kasım tarihlerinde Berlin ve Köln’de düzenlenecek 2’nci Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı’nda yer alacak.

Türk üniversiteleri, Almanya’da lise diplomaları olan Abitur sahibi, meslek yüksekokulu okumayı sağlayan diplomaları olan ve yurtdışında üniversiteli olup eğitimini Türkiye’de sürdürmek isteyen öğrencilerini kazanmayı hedefliyor. 2’nci Türk Üniversiteleri Tanıtım Fuarı’nda Türkiye’yi 14 okul temsil edecek.

Köln ve Berlin’deki fuarları organize eden Trucas yöneticisi Serdar Yurtalan, fuara üçü devlet üniversiteleri olmak üzere 14 üniversitenin katılacağını söyledi. Yurtalan, Türkiye’nin 2010 yılından itibaren uluslararası öğrenciler kazanma konusuna hız verdiğini anlattı. Lise diplomasına sahip olup Almanya’daki üniversitelerde yer bulamayan veya kendine yön tayin edememiş öğrenciler için fuarın önemli bir şans sunduğunu hatırlatan Yurtalan, öğrencilerin orada okuyup isterlerse tekrar burada çalışabileceklerini veya eğitimlerini sürdürebileceklerini dile getirdi.

Fuarlara Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Atatürk, Erzincan, Bahçeşehir, Bezmialem, İstanbul Şehir, Sabancı, İstanbul Kültür, Yeditepe, Beykent, Doğu, Yaşar, İstanbul Aydın ve Kadir Has üniversiteleri katılıyor.

Kaynak: hurriyet.com.tr

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim