Facebook Twitter

TADF Türkiye WAT Bilinçlendirme Toplantılarına Başladı

Work & Travel kapsamında uyguladığı çalışmalar ve kurduğu danışma hattıyla öğrencilerin sorunlarına çözüm üreten Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Türkiye'deki WAT Bilinçlendirme Seminerleri Dizisi'ne İstanbul'da başladı.

Edu York eğitim danışmanlığı şirketinin WAT işverenleri ve programla ilgilenen öğrencileri bir araya getirdiği programa katılan TADF Türkiye Temsilcisi Arda Sayıner ABD'de Yaşam ve WAT içerikli bir sunum yaparak, TADF'nin çalışmalarını ve bu konudaki desteklerini öğrencilere anlattı.

Aynı zamanda ABD'deki öğrenci ve çalışan hayatına dair bilgiler veren Sayıner eğitim programı sonunda öğrencilerin sorularını da cevapladı. TADF'nin Türkiye'de başlattığı WAT Bilinçlendirme Seminerleri'nin önemine değinen Sayıner "TADF Başkanı Sayın Ali Çınar'ın liderliğinde New York'da başlayan WAT çalışmalarımız ve öğrencilere olan desteğimiz Türkiye'de de devam ediyor. Amacımız öğrencileri ABD'ye gelmeden önce WAT programı ve ABD'deki sosyal yaşam konusunda bilgilendirilerek yaşanabilecek problemleri en aza indirmek. İstanbul'da başlayan eğitim seminerlerimiz Türkiye'deki birçok farklı üniversite ve kurumda devam edecek" dedi.

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim