Facebook Twitter

Para Kazandıran İlginç 10 Meslek

Daha fazla para kazanmayı kim istemez ki? Dünyada farkında olmadığımız fakat iyi para kazandıran birçok farklı meslek bulunmakta. Sizin için para kazandıran ilginç 10 mesleği araştırdık.

 

 

 

 

 

1- Tıbbi Bitki Yetiştirici

Laboratuvarlar, araştırma merkezleri ve üniversitelerde yapılan çalışmalar için nadir veya zor yetişen bitkileri, özel habitatını oluşturarak yetiştirmek gibi bilime ve insanlığa katkı sağlayan bir meslek. “Bahçıvan mı olcam!” demeyin, iyi kazanıyorlar!

2-Piliç Eksperi

İş, tavuk üretim merkezlerinde civcivleri inceleyerek dişi ve erkekleri ayırt etmek. Adamlar 50 metreden şak diye anlıyorlar dişiyi, erkeği. Sonra erkekler kesimhaneye, dişiler doğumhaneye.

3- Yürüyen Billboard

Vücudunuza reklam alır mıydınız? Cevabınız evet ise ayda 100 ila 5 bin dolar arasında bir para kazanabilirsiniz demektir. Yurtdışında oldukça yaygın olan bu meslek özellikle üniversiteli gençler arasında pek revaçta...

4- Ruj falı

Sermayeniz ruj ve kâğıt... Müşteriniz ruj sürüp kâğıda bir öpücük konduracak siz de bu izden onun gelmişini geçmişini (!) okuyacaksınız.

5- Şiropraktör

İnsan vücudunda, kemik ve kaslarda oluşan bozuklukları elle veya aygıt kullanarak tedavi ediyorlar. Yerinde olmayan kemikleri elle düzeltiyorlar. “Bildiğimiz kırık-çıkıkçının diplomalı olanı” diye düşünenlere, doktorlar kadar iyi para kazandıklarını belirtelim.

6- Yılbaşı Ağacı Taciri

Bu işi yapan tacirler, ağaçları yetiştiren çiftçilerle anlaştıktan sonra bunları şehirdeki perakendecilere ulaştırıyor. Üretim sürecinin tamamını yönettikleri takdirde, elde edilen gelir artıyor.

7- Golf Topu Toplayıcısı (Dalgıç)

Bu mesleği yapanlar, golf sahalarında bulunan su göletlerinde biriken topları toplamakla yükümlü. Bu işi yapanlar çoğunlukla topladıkları top başına ücret aldığı için daha çok ıslanmak gün sonunda daha fazla kazanmak anlamına geliyor.

 

8- İnsan heykeller

 

Hem ilginç hem bol kazançlı işlerden olan insandan heykeller tüm gün hareket etmeden duruyorlar, üstelik saatte 100 dolara kadar para kazanabiliyorlar.

9- Profesyonel ıslıkçı

58 yaşındaki ıslık sanatçısı Henry Brady “Islık çalanlar da tıpkı müzisyenler veya aktörler gibi birer sanatçı” demiştir. Hem keyif alıyorsunuz hem para kazanıyorsunuz üstelik sesinizin güzel olması da şart değil :)

10- Yangın gözetleyici

Ormanlık alanların yoğun olduğu bölgelerde bir kuleden 24 saat yangın olup olmadığını gözetleyen kişidir. Ülkemizdeki orman yangınlarının sıklıgını düşünürsek yan gelip yatılmayacak ve üstüne para kazanılacak meslekler arasındadır. Ayrıca istanbul'un ünlü tarihi yapılarından olan Galata Kulesi de 1700'lerden sonra bu amaçla kullanılmaya başlanılmıştır.

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim