Facebook Twitter

Özelden Devlet Liselerine Geçişler 30 Eylül'e Kadar Yapılacak

Özel ortaöğretim kurumlarından resmi ortaöğretim kurumlarına nakil ve geçişler için başvuru süresi, milli Eğitim Bakanlığı tarafından 30 Eylül'e kadar uzatıldı.


Milli eğitim Bakanlığınca illere gönderilen yazıyla özel ortaöğretim  kurumlarından ayrılmak zorunda kalan ya da bırakılan öğrencilerin MEB'e bağlı  resmi ortaöğretim kurumlarına nakil ve geçişlerinin Milli Eğitim Bakanı Nabi  Avcı'nın onayıyla 2013-2014 ders yılı bitimine kadar il milli eğitim müdürlükleri  tarafından e-okul sistemi üzerinden gerçekleştirildiği belirtildi.
 
Yazıda, yaşanan süreçte nakil ve geçiş başvurusu yapamayan, süreçten  sonradan haberdar olan veya eğitim ve öğretimin bölünmemesi için 2013-2014 ders  yılının bitiminden sonra nakil olmak isteyen öğrencilerin bulunması nedeniyle  başvuru süresinin uzatılması yönünde yazılı, sözlü ve elektronik ortamda talepler  alındığı ifade edildi. Öğrencilerin mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla  2013-2014 ders yılı ile sınırlandırılan nakil ve geçiş başvuru süresinin Milli  Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın onayıyla 30 Eylül 2014'e kadar uzatıldığı bildirildi.

Kaynak(Milliyet)

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim