Facebook Twitter

Özel okul tercih sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından özel okulda okumak için eğitim-öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin tercih sonuçları açıklandı.


MEB tarafından özel okul teşvik başvurusu kabul edilen öğrencilerin  özel okul tercih başvuruları dün sona ermişti. Bakanlık, özel okul tercihi yapan  öğrencilerin sonuçlarını, MEB'in resmi internet sitesi  "www.meb.gov.tr"  adresinden yayımladı. Tercihleri neticesinde bir özel okula yerleşen öğrencilerin  18 Eylül'e kadar kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekiyor.
 
Bakanlık yetkilileri, bu tercih döneminde okul kontenjanından ötürü  yerleşemeyen öğrencilerin ikinci tercih döneminde farklı bir okul tercih etmeleri  halinde teşvikten yararlanabileceklerini bildirdi.
 
Daha önce duyurulan takvime göre, yedek öğrenci kayıtları 19 Eylül  Cuma günü ilan edilip, 22-30 Eylül'de kayıtlar gerçekleştirilecek.
 
Eğitim öğretim desteği kapsamında, okul öncesi kurumlarına gidecek  öğrencilere 2 bin 500, özel ilkokullara gidecek öğrencilere 3 bin, özel ortaokul  ve liselere gideceklere yıllık 3 bin 500, temel liselere ise 3 bin lira eğitim  öğretim desteği verilecek.

(Kaynak: Milliyet)

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim