Facebook Twitter

Okullara Kar Tatili

Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle Karabük, Bartın, Nevşehir, Kilis, Kastamonu, Elazığ, Düzce, Bursa, Samsun, Tokat, Giresun, Balıkesir, Rize, Artvin, Gümüşhane, Trabzon, Ordu, Konya, Gaziantep ve Bolu’nun bazı ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar ile taşımalı eğitime ara verildi.

Karabük ve Bartın’da Eğitime Kar Tatili

Karabük’te Safranbolu, Yenice ve Eflani ilçelerinde taşımalı eğitimin yapıldığı okullarda, Bartın’ın Ulus İlçesi’nde ise ilk ve orta dereceli okullar bugün bir gün süreyle kar yağışı nedeniyle tatil edildi.

Nevşehir’de Eğitime Bir Gün Ara

Nevşehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre il genelinde hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 12 Aralık Perşembe gününe kadar bir gün ara verildiği bildirildi.

Kilis’te Okullara Kar Tatili

Kilis’te, etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu.

Akşam saatlerinde aniden bastıran kar yağışı Kilis’te yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle Kilis Valiliği, 11 Aralık  tarihinde okulların tatil olduğunu duyurdu. Kilis Valisi Süleyman Tapsız da, okulların tatil olduğunu sosyal medya ağı twitter’dan şöyle duyurdu: ‘Yoğun kar yağışı nedeniyle Kilis’te ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edilmiştir.’

Bolu’da Eğitime Kar Tatili

Bolu’da iki gündür kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilirken, Bolu Valisi İbrahim Özçimen sosyal paylaşım sitesi twitter’dan Bolu, Mengen, Gerede, Mudurnu ve Göynük’te bugün okulların kar yağışı nedeniyle tatil edildiğini açıkladı.

Düzce’de Eğitime Ara

Düzce’de etkili kar yağışı nedeniyle Yığılca, Kaynaşlı, Gölyaka ve Çilimli ilçelerinde bugün okullar tatil edildi.

Bursa’da Kar Tatili

Bursa’da dün akşam başlayan kar yağışı etkisini arttırarak devam etti. Yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki okullarda eğitim tatil edildi.
Yoğun kar yağışının etkisi ile Bursa’nın merkez Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ara verildi. Bursa Gece boyu devam eden kar yağışı nedeniyle dağ ilçeleri Orhaneli, Keles, Harmancık ve Büyükorhan’da bazı köy yolları ulaşıma kapandı.

Kastamonu’da Eğitime Ara

Kastamonu’nun Ağlı ve Şenpazar ve Küre ilçelerinde eğitime bir  gün ara verildiği açıklandı.

Ordu’nun Bazı İlçelerine Kar Tatili

Ordu'da kar yağışı nedeniyle Gürgentepe, Gölköy ve Korgan ilçeleri ile İkizce'nin bazı beldelerinde eğitime ara verildi
     
Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şunlar belirtildi:
     
"Kar yağışının etkisini artırarak devam etmesi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime Gürgentepe ilçesinde 2 gün, Gölköy ve Korgan ilçelerinde 1'er gün, İkizce ilçesinin Yoğunoluk, Şenbolluk, Karataş ve Devecik beldelerinde 2 gün ara verildi.
     
Valilik daha önce de Akkuş ilçesinde YİBO hariç olmak üzere tüm okullarda eğitime 2 gün, Çaybaşı ilçesinin İlküvez beldesinde ise Kapılı ve Göksu köyündeki okullarda eğitime bir  gün ara verildiğini bildirmişti.

Samsun'da Eğitime Kar Engeli     

Samsun'da kar yağışı nedeniyle Alaçam, Atakum ve Tekkeköy ilçelerindeki bazı okullarda eğitime bir gün ara verildi.
     
Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde bugün eğitime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, Alaçam ilçesindeki taşıma merkezli okullarda, Atakum ilçesinde Özören, Yeşiltepe ve Sarayköy'de taşımalı okullarda, Tekkeköy ilçesinde ise Güzelyurt İlk-Ortaokulu, Yaylageriş İlk-Ortaokulu, Yağbasan İlk-Ortaokulu, Büyüklü İlk-Ortaokulu, Kutlukent Şehit Uğur Birinci İlk-Ortaokulu ve Büyüklü Anadolu Lisesinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Tokat’ta Eğitime Kar Tatili

Tokat'ta merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullarda bugün eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.
     
Tokat Valiliğinden yapılan açıklamada, il merkezine bağlı köy ve beldelerdeki okullarda eğitime yarın için ara verileceği  duyuruldu. Açıklamada, il merkezindeki okullara taşımalı olarak gelen öğrencilerin ise yarın izinli sayılmalarının uygun görüldüğü belirtildi. İl merkezindeki okullarda ise eğitim-öğretimin devam edeceği  duyuruldu.

Elazığ’da Taşımalı Eğitime Kar Engeli
     
Elazığ kent merkezi ve bağlı köylerde ise taşımalı eğitime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı.
     
Olumsuz hava koşulları nedeniyle, il merkezi ve merkeze bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullarda taşımalı eğitime bugün ara verileceği belirtilen açıklamada, taşımalı sistemden faydalanmayan öğrencilerin ise eğitime devam edeceği dile getirildi.

Giresun'da Eğitime Kar Engeli     

Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü, etkili kar yağışı nedeniyle Giresun merkez ve Piraziz ilçelerinde tüm ilk ve orta dereceli okullar ile Tirebolu ilçesinde taşımalı eğitim veren okullar ve köy okullarında eğitime bugün ara verildiğini duyurdu.
     
Şebinkarahisar ilçesinde ise tüm okullarda kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime bugün ve yarın ara verildiği belirtildi.

Balıkesir'de Eğitime Ara     

Balıkesir'de etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ile bağlı belde ve köylerde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime bir gün ara verildi.
     
İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, il merkezi ile bağlı belde ve köylerde, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime bugün için ara verildiğini açıkladı. Caner, akşam saatlerinde hava koşullarına göre yeniden bir değerlendirme yapacaklarını belirtti.

Rize, Artvin, Gümüşhane, Trabzon’da  Eğitime Kar Engeli     

Rize, Artvin, Gümüşhane ve Trabzon'un bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitim bugün yapılmadı.
     
Doğu Karadeniz'de etkili kar yağışı nedeniyle Rize'de kent merkezi, Derepazarı, Kalkandere, İkizdere, Güneysu, Hemşin, Çamlıhemşin, Artvin'de, kent merkezi ile Ardanuç, Murgul, Trabzon'da Tonya, Şalpazarı, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat ve Araklı, Gümüşhane'de Kürtün ilçelerinde ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda eğitime bugün ara verildiği bildirildi.
     
Konya’da Eğitime Kar Engeli     

Konya'nın 4 ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
     
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kar yağışının ulaşım ve günlük yaşamı olumsuz etkilediği Ereğli, Halkapınar, Derbent ve Emirgazi ilçelerinde eğitime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı.
     
Hadim ilçesinde ise taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime bir gün ara verildi.
     
Gaziantep’te Eğitime Ara

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Yozgat’ta Taşımalı Eğitime Kar Engeli

Yozgat’ta 2 gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Akdağmadeni İlçesi’nde köylerde taşımalı eğitim verilen okullar bir gün süreyle tatil edildi.
Akdağmadeni İlçe Milli Eğitim Müdürvekili Ersoy Ceylan, 2 gündür aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle 18 köyde taşımalı eğitim verilen okulların bir gün süreyle tatil edildiğini bildirdi.

Kaynak: hurriyet.com.tr

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim