Facebook Twitter

Neden Yurtdışında Staj?

Günümüz iş dünyasında artan rekabet ve teknolojik gelişmeler nedeniyle üniversitelerde öğretilen teorik bilgiler öğrencilerin iş dünyasında başarılı olmasına yetmemektedir.

Neden Yurtdışında Staj?
Ülkemizin şu anki iş durumuna göz attığımızda çok sayıda üniversite mezunun iş hayatına başladıklarında beklentilerini karşılayamadıklarını görmekteyiz. Bu durum, iş dünyasının bizzat iş yerinde bulunup çalışarak öğrenilmesi gereksinimini ortaya koymuştur.
 
Hızla büyüyen dünyamızda uluslararası iş ve ticaret artık her alanda zirveye ulaşmıştır. Bu hıza ayak uydurabilmenin en önemli yollarından biri uluslararası alanda tecrübeye sahip olmaktır. Yurtdışındaki staj deneyimi ile birlikle kendinizdeki gelişimi hemen hissedeceksiniz ve kendinize kattığınız bu artıların işe alınma ve çalışma sürecinde size ne gibi faydalar sağladığını anında göreceksiniz. Özellikle Amerika’da stajınızı yaptığınız yerden alacağınız referansın özgeçmişiniz için çok büyük bir ayrıcalık olacağı da unutulmamalıdır.
 
Bugünün rekabete dayalı iş pazarında, akıcı bir veya birkaç yabancı dilin olması mesleğinizde başarıya ulaşmanız için önemli bir adımdır. Şu çok iyi bilinmelidir ki uluslar arası bir şirkette çalışmak için en önemli kriter artık uluslararası bir dil olan İngilizceyi, bunun yanında diğer dilleri oldukça iyi düzeyde bilmektir. İkinci olarak ise diğer adaylardan daha donanımlı ve alanınızda tecrübe sahibi olmaktır. Yurtdışında yapacağınız staj bu anlamda da size büyük katkılar sağlayacak, yabancı dil birikiminizi arttıracaktır.
 
İşte Yurtdışında Staj Yapmanın Size Sağlayacağı Faydalardan Bazıları
• CV’nize ekleyeceğiniz yurtdışı iş tecrübeniz, iş hayatınızda size iyi bir referans olacaktır.
• Gittiğiniz ülkenin yaşam tarzı ve kültürü hakkında bilgi sahibi olma fırsatı
• Yeni dostlar kazanma imkânı bulacaksınız.
• Gideceğiniz ülkeye bağlı olarak Aylık ortalama 1250$-2000$ arasında kazanma imkanı bulacaksınız.
• Programa başvuru sırasında sahip olduğunuz İngilizceyi program süresince geliştirme imkanı elde edeceksiniz.
• Yurtdışında staj programının süresi boyunca ilgili ülkenin sağlık sigortasına sahip olabileceksiniz.

Kaynak: Milliyet.com.tr

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim