Facebook Twitter

Neden Hong Kong'da Üniversite Eğitimi?

Hong Kong, 1997 tarihine kadar Britanya Krallığına bağlı sömürgeyken, 1997'den itibaren Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı özel yönetim bölgesi olmuştur. Çin'e bağlı olmasına rağmen çoğu alanda bağımsızlığını korumaktadır.

 

 

 

Uzun yıllar İngiliz sömürgesi olduğu için resmi dili Çince ve İngilizcedir. Bunun yanında konuşulan yerel ağızlar da var. Bunlardan en yaygını Güney Çince ağzıdır. 7 milyon nüfusa sahiptir.

Hong Kong'da etnik kökenlerin çeşitliliği nedeniyle gelenekler ve modern hayat içiçe olmuştur. Mimaride de bu çeşitliliğe rastlanmaktadır. Bir nevi alışveriş cenneti olarak bilinen Hong Kong'da dünyanın en meşhur markalarına ulaşabileceğiniz gibi onların taklitlerine ve onların da taklitlerine ulaşabileceğiniz çok geniş bir alışveriş yelpazesi vardır.

 

 

 Hong Kong eğitim sistemi İngiltere eğitim sistemine benzer. Yüksek öğrenime önem veren Hong Kong'da 12 üniversite vardır. Bunlardan 8'i devlet üniversitesidir ve bunların hepsi Asya ve dünya listelerinde oldukça başarılıdırlar. Kampüs içinde öğrenciler öğretmenlerinden yardım alabilme imkanına sahiptirler. Diğer taraftan sosyal aktivitelere  katılmak durumundadırlar. Bu nedenle, not ortalamaları yüksek olup aynı zamanda sosyal yönlerini de zenginleştirmenin fırsatını yakalarlar.

 

City University of Hong Kong, Hong Kong'un en eski devlet üniversitesidir. Eğitim dili İngilizcedir. İşletme, Yaratıcı Medya, Enerji ve Çevre, Hukuk, Güzel Sanatlar, Sosyal Bilimler ve Mühendislik alanlarında güçlü olan üniversitenin kadrosunun %70'i yurtdışından gelen profesörlerden oluşmaktadır. 30'dan fazla ülke ve bölgeden 18.000 öğrencisi ile çok zengin bir kampüstür.


Siz de eğitiminize köklü bir üniversitede devam etmek istiyorsanız formumuzu doldurun, City University of Hong Kong'un fırsatlarından yararlanın!

City of Hong Kong University Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim