Facebook Twitter

Mezun Group ve Mezun VR Dünyanın En Büyük Eğitim Fuarı’nda Yerini Aldı

Dünya çapında 150’den fazla ülkedeki 3500’d en fazla eğitim kurumundan 10000’den fazla üyesi olan Uluslararası Eğitimciler Derneği (NAFSA) her sene dünyadaki eğitimcileri bir araya getiriyor.


NAFSA 2016 bu yıl 29 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında ABD’nin Colorado eyaletinde yer alan Denver şehrinde düzenleniyor.

NAFSA yıllık konferansının amacı tüm seviyelerdeki uluslararası eğitim profesyonellerini bir araya getirmek, eğitim sektöründeki yeniliklerden haber etmek ve uluslararası iş birlikleri için ortam hazırlamaktır.

Türkiye’nin en büyük yurt dışı eğitim portalı Mezun.com’u bünyesinde barındıran Mezun Group yetkilileri de kapsamlı bir stand ile NAFSA’da yer alıyor. Mezun Group’un etkinliğe katılma amaçları arasında Türkiye’de eğitimin gelişmesi, Türk öğrencilere yeni ufukların açılması ve Mezun Group’un geliştirdiği yeni servislerin uluslararası eğitim yetkililerine anlatılması yer alıyor.

MezunVR ile Eğitim Sektöründe Sanal Gerçeklik Uygulamaları

Mezun Group çatısı altında yer alan MezunVR servisi ile NAFSA’da eğitim kurumları yetkilileri ile sanal gerçekliğin eğitim sektörünü nasıl etkileyeceği, gelecekte bu teknolojinin nasıl kullanılabileceği gibi bilgiler paylaşılacak. Ayrıca 360 derece video çekimleri ile öğrencilerin üniversiteleri sanal olarak gezebileceği örnek çekimler de görücüye çıkacak.

 

 

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim