Facebook Twitter

İşte İş Dünyasının Örnek Aldığı Liderler

İş Dünyasında örnek alınan isimlerde Türk Yöneticiler Yabancıları geçti. 17.900 adayın yanıtladığı anket sonucuna göre en çok örnek alınan isim Muhtar Kent oldu.

İş bulmanın en kolay yolu Secretcv.com’un iş dünyasına yönelik araştırmaları devam ediyor. 4 Şubat-25 Şubat 2015 tarihleri arasında secretcv.com ana sayfası üzerinden yapılan anket çalışmasına 17.900 aday katıldı.

“İş dünyasında kimi örnek alıyorsunuz?” sorusunun sorulduğu anket çalışmasına adayların %28’i başarılı iş adamı Muhtar Kent’i örnek alıyorum cevabını verdi. Adayların %26’sı yazılım sektörünün duayenlerinden Bill Gates’i örnek alırken, %18’i sosyal medyanın öncü isimlerinden Mark Zuckerberg’in ismini verdi. İş hayatında başarılı kadın denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Güler Sabancı’yı örnek alan adaylarımız yine %18 oldu. Adayların %6’sı ünlü hekim Mehmet Öz’ü örnek alırken, %4’ü Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri sektörünün zirvesindeki isimlerden biri olan Tim Cook’u örnek alıyor.

İş dünyasında örnek alınan isimlere baktığımızda hepsinin çok başarılı, girişimci, inovatif, vizyoner ve tutkulu olduklarını görüyoruz. Hal böyle olunca özellikle genç adayların hayranlık duyduğu, rol model aldığı liderler olmaları kaçınılmaz oluyor diyen Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, “Sadece ünlü işadamlarını değil, şirketinizden, yakın çevrenizden birini de örnek almanız gelişiminizi ve iş hayatınızı destekleyecektir.” Dedi.

Secretcv.com Hakkında:
İnsan kaynakları sektöründe 2000 yılından beri faaliyet gösteren Secretcv.com eleman arayan firmalarla iş arayan adayları online ortamda bir araya getiren Türkiye'nin en güvenilir internet sitesidir. Firmalara en doğru adaya ulaşmada zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlarken, iş arayan adaylara da en doğru iş fırsatlarını sunan bir insan kaynakları platformudur. Kurulduğu günden bu yana teknolojideki yenilikleri sürekli takip ederek gizlilik ve güven ilkesini temel alan Secretcv.com %100 aday gizliliği ile Türkiye'nin en kaliteli ve en güncel aday veritabanına sahiptir.

Sektöründe önemli bir ihtiyaca cevap veren Secretcv.com 13 yıldır hızla büyüyerek üye firma sayısını 47.000’e, aday sayısını ise 18,5 milyona yükseltmiştir. Secretcv.com her zaman teknolojik gelişme ve yenilikleri uygulamalarına adapte etmektedir. Sosyal medya entegrasyonu sağlayan ve farklı formatlarda dosya yükleme alanıyla adaylara CV’lerini kişiselleştirme imkanı sunan SosyalCV uygulaması ve işveren markası yaratma hedefiyle firmaların kurumsal kimliklerinin sosyal medyada başarılı bir şekilde temsil edilmesi için rota belirleyen Sosyal İK Medya gibi yenilikler ile Secretcv.com fark yaratmaya devam etmektedir.

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim