Facebook Twitter

Hayallerine Uçacak Öğrenciler Belli Oldu!

Bilgilerini ve yaratıcılıklarını kullanarak Türkiye’yi en iyi tanıtan projeyi hazırlayan ve bunu Amerika’ya giderek oradaki okullarda sunarak ülkemizi temsil edecek öğrenciler ile onlara hazırlık sürecinde rehberlik eden öğretmenleri hayallerine kavuştu!

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ve ISEWorld’un ortaklaşa yürüttüğü ve Mezun Group tarafindan alt yapi olarak desteklenen ‘HAYALİNE UÇ’ projesinde başarılı olan öğrencilere ödülleri 14 Mayıs 2013 tarihinde Ankara’da düzenlenen törende verildi.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, Amerikan Büyükelçiliği Kültür Birimi’nden temsilciler, ISEWorld yöneticileri ile öğrenciler, öğretmenleri ve ailelerinin katıldığı törende halk oyunları ve şiirlerle zenginleştirilmiş renkli bir program sunuldu.

Törende birinci olan projeye ödülünü T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Dış İlişkiler Müsteşarı Salih Çelik verirken, günümüzde İngilizce iletişim kurabilmenin önemini vurgulayan bir konuşma yaptı.

Konuşmasında öğrenci değişim programlarının öneminden ve Hayaline Uç Projesi’nden duyduğu memnuniyetten bahseden Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ikinci olan projeye ödülünü sundu.

Operasyonlarını eğitim ve teknoloji alanında gerçekleştiren Mezun Group’un Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kaner üçüncü projenin ödülünü verirken, günümüz teknolojisini eğitim alanında kullanmanın öneminden bahsettiği konuşmasının sonunda, Hayaline Uç projesinde bunu başarıyla uygulayan tüm katılımcıları tebrik etti.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü İlhan Koç ta bir konuşma yaparak kendi birimlerinin ulusal ve uluslararası projelere katılım süreçlerinden bahsederken, Hayaline Uç projesinin önemini belirterek ISEWorld’den önümüzdeki yıl da projenin tekrarını istedi.

Büyük ilgi gören ve 8 aylık yoğun bir çalışmanın ürünü olan projenin tanıtım sitesine 25.000 kişi tıklarken, katılım sağlayan 101 projenin 66’sı oylanmaya değer bulundu. Tören esnasında 101 projenin tamamının katılım belgesi ile ödüllendirilmesi, tüm öğrencileri ve öğretmenlerini son derece mutlu eden anlardan biri oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlenen birçok projeye imza atan ISEWorld, Türk gençlerinin yurtdışındaki başarılarını desteklemeye devam edecektir.

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim