Facebook Twitter

Gönüllü eğitmenlerden Üniversiteye Hazırlık Kursu

Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi 50 gönüllü, üniversite sınavı için dershaneye gidemeyen 200 öğrenciye ders veriyor .


Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi  50 gönüllü, üniversite sınavı için dershaneye gidemeyen 200 öğrenciye ders  veriyor.
 
Kent Konseyi Gençlik Meclisinin 5 yıl önce başlattığı "Eğitim İçin El  Ele Projesi" kapsamında Pamukkale Üniversitesinde okuyan 50 gönüllü öğrencinin  "üniversiteye hazırlık kursu" vermeye başlamasından dolayı Denizli Lisesinde  tören düzenlendi.
 
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada,  kendileri için belediyecilik hizmetlerinin sadece yol, kaldırım ya da park  yapmaktan ibaret olmadığını, sosyal sorumluluk anlamında da projeler  geliştirdiklerini söyledi.
 
Projenin gençlerin gelecekte ülkeyi yönetmek adına taşıdığı  sorumluluğu gösterdiğine dikkati çeken Zolan, şöyle konuştu:
 "Çok değerli gönüllü eğitmenlerimiz, hafta sonlarını, boş zamanlarını  kendilerine ayıracaklarına, genç kardeşlerine bilgi aktarmak yönünde kullanmaya  karar vermiş. Eğitim, bir tek kurumun yapacağı iş değildir. Eğitime her türlü  desteği veriyor ve eğitimin önünü açma noktasında gayret sarf ediyoruz. Bu  konuda, tüm kurumlarla işbirliği içindeyiz. Eğitimli, gelişmiş ve yetişmiş  gençler, gelecekte bu bayrağı daha da yukarı çıkaracak."
 
Proje koordinatörü Yunus Kırmacı ise projeyi daha fazla öğrencinin  üniversiteyi kazanması için katkı sağlamak, eğitimde fırsat eşitliği açısından  destek vermek amacıyla hayata geçirdiklerini belirterek, kendilerine destek veren  kurum temsilcileri, gönüllü eğitmenler ve öğrencilere teşekkür etti.
 
Geçen yıl katıldığı ücretsiz kursun desteğiyle İzmir'de üniversite  eğitimine başlayan Nazlıcan Dağhan da kursun faydalarını anlattı. Geçen yıl  projede yer alan gönüllü eğitmenlere sertifika ve saat hediye edildi.
 
Törene İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Kent Konseyi Başkanı  Şamil Çınar ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci ile gönüllü eğitmenler  ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kaynak: milliyet.com.tr

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim