Facebook Twitter

Amerika’ya Gidiş Öncesi Oryantasyon Seminerleri

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Eğitim Danışmanlığı Birimi, Amerika'da eğitimlerine başlayacak tüm öğrencileri Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen Amerika'ya Gidiş Öncesi Oryantasyon Seminerleri'ne (PreDeporture Orientation) davet ediyor.

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Eğitim Danışmanlığı Birimi, öğrencilerin Amerika’ya yolculuğundan önceki süreçte birçok konu hakkında yardımcı oluyorlar. Öncelikle, “Amerika’ya Gidiş Öncesi Amerika’daki Yaşama Uyum Sağlama Seminerleri”ne mutlaka katılmanızı tavsiye ediyorlar. Seminerler Komisyonunun Ankara Merkez Ofisi ile İstanbul İrtibat Ofisi’nde yapılıyor.

Bu seminerlerde, nasıl vize başvurusu yapacağınızdan, kabul aldığınız okul için doldurmanız gereken sağlık belgelerine, uçuş öncesi planlamanızdan, Amerika’ya vardığınız zaman yapacağınız parasal işlemler ve harcamalara kadar birçok konuda sizlere detaylı bilgi veriliyor ve tüm sorularınız cevaplandırılıyor. Seminerlerin en ilgi çeken bölümlerinden bir tanesi “Kültür Şoku” için hazırladıkları bölüm. Yurtdışında uzun süre yaşamaya giden her birey için doğal bir süreç olan “Kültür Şoku”nu ve bu şoku en iyi şekilde atlatma yollarını öğrenmek seminere katılan öğrenciler için faydalı oluyor. Seminerlere, Komisyonunun bursiyeri olarak veya Komisyondan danışmanlık hizmeti alarak Amerika’da eğitimlerine devam eden öğrenciler de katılarak, "Kültür Şoku"nu nasıl atlattıklarını, yeni bir çevreye uyum sürecindeki tecrübe ve deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.

Ankara
11 Haziran 2014 - 16 Temmuz 2014
Seminer yeri komisyonun web sitesinde ilan edilecektir.

Kayıt yaptırmak için: Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

İstanbul
12 Haziran 2014 - 17 Temmuz 2014
Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Dümen Sokak No:3/11
Gümüşsuyu

Kayıt yaptırmak için: Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim