Facebook Twitter

2+2 Seminerine Yoğun İlgi

Amerika’da okumanın ekonomik yolu olan 2+2 semineri 3 Mayıs 2014’te öğrenci ve velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Mezun.com, CGACC sponsorluğunda gerçekleşen seminerde Amerika’nın önde gelen 2 yıllık üniversitelerinden Green River Community College, Tacoma Community College, Fox Valley Technical College, Northern Virginia Community College yetkilileri katıldı.

Yetkililer 2 yıllık üniversitelerin avantajlarını, ne kadar tasarruf edilebileceğini, her okul için toefl şartı olmadığını anlattı.

İlk olarak Green River Community College yetkilisi Ross Jennings, Green River’da okumak için SAT, Toefl gibi sınav zorunluluğunun olmadığını anlattı.

Daha sonra, Tacoma Community College yetkilisi Jon Maes de SAT, Toefl, IELTS gibi sınav zorunluluğunun olmadığını belirtirken tek şartın 16 yaş ve üstü olması gerekliliğine dikkat çekti.

 

 

 

  

Fox Valley Technical College yetkilisi Marie Martin, 2+2 sisteminin dışında 1+3 sistemini anlattı. 1 yıl burada okuyan öğrencilerin kalan 3 yılını Fox Valley Technical College’ta tamamlayabilme olanaklarına değindi.

 

 

 

 

Northern Virginia Community College yetkilisi Paul Mcveigh ise NOVA’da okuyarak ne kadar tasarruf edilebileceğini ve en iyi üniversitelere transfer imkanlarının olduğu konularında bilgiler verdi.

Seminerin ardından öğrencilerin ve velilerin merak ettikleri sorular cevaplandırıldı. Etkinlik birçok öğrencinin gelecek planlarını şekillendirirken ekonomik okuma fırsatı aileleri memnun eden kısım oldu.

Mezun.com olarak öğrencilere bilgi amaçlı düzenleyeceğimiz seminer konularını belirlemek ve eğitim uzmanlarımızdan yardım almak istiyorsanız tıklayınız.

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim