Facebook Twitter
Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Sonuçlar 7 Mayıs'ta Açıklanacak!

tarihler-aciklandiDV-2023 Greencard Çekiliş Sonuçları 7 Mayıs'ta açıklanacak

Amerikalı öğrenciler Türk kültürünü öğrenmek için Bursa’da

Türk Kültürünü yakından tanımak isteyen 2.000’e yakın öğrenci arasından seçilen 12 öğrenci Türkiye’ye geldi.

Devamını oku...

Hemşireler simülasyon laboratuvarında eğitim alacak

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde eğitim gören hemşire adayları, birebir hastane koşullarını yansıtan "Klinik Simülasyon Laboratuvarı"nda eğitim görecek.

Devamını oku...

Ablak Holdings Mezun Callingcard hizmetini durduracağını açıkladı

Mezun Call sitesinde yapılan açıklamada ‘Sürekli artan maliyet ve masraflar nedeniyle; Mezun telefon kart servisi 5 Nisan 2022 Salı günü operasyonlarına son verecektir. Bu nedenle; hesaplarinizdaki mevcut kredinizi 5 Nisan 2022 gününe kadar kullanmanızı rica ederiz. Anlayışı ve işbirliğiniz için size teşekkür ederiz’ denildi.

 

Green Card Başvuru Hizmetimiz Yakında tekrar açılacak!

Yoğun sorularınız içim teşekkür ederiz. Çok yakında DV 2024 çekilişi için hizmetimiz açılacaktır.

Mezun Store Yayında!

MGC

Mezun Store, tüm servis ve ürünlerimizi hızlı, kolay ve güvenle satın alabileceğiniz yeni adresimiz.

Artık Mezun Greencard ile ABD Green Card Çekilişi başvurularınızı çok daha kolay ve hızlı yapabileceksiniz.

Merak etmeyin, diğer tüm servis ve ürünlerimizi de hakettiğiniz hizmet kalitesinde sizlere sen kısa sürede sunmak için de hızla çalışıyoruz.

MEZUN GREENCARD, ARTIK MEZUN STORE'DA!

Hemen ücretsiz hesabınızı oluşturun, tüm yenilikleri ve imkanları ile Green Card başvurunuzu Mezun Store konforuyla gerçekleştirin.

 

 

Yurtdışında dil eğitimi raporu: En büyük problem konaklama

Uluslararası Dil Merkezleri Birliği’nin, 136 ülkede 5 bin öğrenciyle yaptığı ankete göre, yurtdışında dil eğitimi alan öğrenciler büyük oranda beklentilerinin karşılandığını belirtirken, en büyük problem olarak konaklamayı görüyor.

Devamını oku...

Amerika'ya Giden Türk Öğrenci Sayısı Açıklandı

Uluslararası Eğitim Enstitüsü IIE, 2016-17 akademik yılında eğitim için Amerika'ya giden uluslararası öğrenci sayısını açıkladı.

Devamını oku...

ISEWorld'den Lise Öğrencilerine Oryantasyon

Türkiye’den yurtdışında eğitime gidecek başarılı öğrenciler Antalya’da kamptaydı.

ABD, Kanada, İtalya ve Fransa baştan olmak üzere eğitimde dünyanın en iyi noktalarına dağılacak olan başarılı öğrenciler, yoğun bir hazırlık programı almak üzere Antalya’da eğitim kampındaydı. Geçtiğimiz hafta ISEWorld Amerika Eğitim Vakfı yöneticileri, eğitim uzmanları ve Amerika’dan gelen sürpriz konuklarla bir araya gelen kültürlerarası lise değişim programı öğrencileri, bu heyecanlı deneyimleri boyunca ve sonrasında ihtiyaç duyacakları bilgilerle donatılmanın sevincini yaşadılar.  

31 yıldır yurtdışında kültürlerarası değişim programlarını yöneten ISEWorld Amerika Eğitim Vakfı’nın Türk ve Amerikalı yetkilileri, öğrencilerin farklı kültürlere bu denli kolay adapte olmasında global dünyanın ortak kültürel değerler yaratmasının öneminden bahsetti. Programa katılan öğrencilerin ve ailelerinin birbirinden oldukça farklı olan kültürlere ilgi ve saygısının, gençlerin geleceği için büyük artılar yaratacağından bilgisini veren yetkililer, Türk öğrencilerin yurtdışındaki eğitim hayatlarında başarılı olmalarının ne büyük nedenlerinden birinin bu bakış açısı olduğundan bahsettiler.

Vakıf, program boyunca öğrencileri birbirinden etkin ve eğlenceli seminer, eğitim ve aktivitelerle yurtdışındaki heyecanlı yolculuklarına hazırladı. Öğrenciler Kültürlerarası Psikolojik Adaptasyon eğitimini çorap renklerine göre ayrılarak gerçekleştirirken oldukça eğlenceli anlar yaşarken, Kriz Yönetimi ve Çatışma Yönetimi eğitiminde yurtdışında başlarına gelebilecek belirli olayları çözümlemeye çalışarak son derece ciddi ve sonuç odaklı çalışmalar yaptılar. ISEWorldX paneli,  öğrencilerin Avrupa, Kanada ve Amerika’da eğitim ve kültürleri üzerine fikirlerini paylaştıkları özgür bir iletişim platformu oldu.

Her yıl Türkiye’den yüzlerce, dünyadan binlerce lise öğrencisini Amerika, Kanada ve Avrupa’nın eğitim alanında önde gelen ülkelerinde eğitim almak üzere hazırlayan; tüm eğitim yolculukları boyunca ve sonrasında yanlarında olan ISEWorld Amerika Eğitim Vakfı, başarılı Türk öğrencilerinin hayatlarında ışık olmaya devam ediyor.

Uluslararası uzmanlar, eğitimcilere ilhan veren sunumlarıyla GESS Turkey'de Olacak!

 

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek GESS Turkey konferansları kapsamında; eğitim yeteneklerini geliştirme, sınıf içinde kişilik, doğaçlama ve yaratıcılık, hafıza nörobilimi, öğretmenlerin profesyonel eğitimi, eğitimde sanal gerçeklik gibi farklı başlıklar konuşulacak…

 

Uluslararası uzmanlar, eğitimcilere ilham veren sunumlarıyla GESS Turkey’de olacak!

 

Dubai, Endonezya ve Meksika’dan sonra ülkemizde ilk kez 19-21 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan GESS Turkey’e, uluslararası isimler profesyonel eğitimcilerin yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olabilecek çeşitli konularda sunumlar gerçekleştirmek üzere konuşmacı olarak geliyor.  GESS’in global eğitim pazarındaki 11 yıllık deneyimiyle hazırlanan ücretsiz konferanslar kapsamında ilk konuşmacılar belli oldu: Uluslararası Eğitimde Teknoloji Topluluğu -ISTE- Uluslararası Danışmanı Tony Bradenburg, dünyaca ünlü eğitim kurumlarında ders veren, NLP Uygulayıcısı Uzman ve Eğitimci, konuşmacı ve yazar David Hodgson, JESS Dubai (Jumairah English Speaking School) dijital öğrenme ve inovasyon başkanı Steve Bambury ile Lifeshare kurucusu ve ülkesi Yunanistan Eğitim Bakanlığın’dan ödüllü bir isim olan Xenia Giannaki Türk eğitim sektörüne ilham veren sunumlar gerçekleştirecekler. Tüm öğretmenler, okul müdürleri, müdür yardımcıları, eğitim kurumlarının satın alma ve idari işler departman yöneticileri ile okul gruplarının sahipleri tarafından mutlaka takip edilmesi gereken bir etkinlik olarak öne çıkan GESS Turkey’e online kayıt

 www.gess-turkey.com adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. GESS Turkey, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle, Tarsus İFO tarafından F&E Group işbirliğiyle WOW İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.

 

Dünyaca ünlü ISTE, NLP ve JESS uzmanları deneyimlerini paylaşıyor!

 

GESS Turkey’in konferans programı kapsamında Uluslararası Eğitimde Teknoloji Topluluğu – ISTE Danışmanı Tony Bradenburg, ISTE koçluk modeli ve Öğretmenlerin Profesyonel Eğitimi konusunda bir sunum gerçekleştirirken, dünyaca ünlü eğitim kurumlarına ders veren NLP Uygulayıcısı uzman ve eğitimciDavid Hodgson ise Nörobilim ve NLP’in sınıflarda teknoloji kullanımına etkisi, eğitim yeteneklerini geliştirme, sınıf içinde kişilik, doğaçlama ve yaratıcılık,  hafıza nörobilimi gibi farklı konular üzerine deneyimlerini paylaşacak. Konuşmacılardan bir diğer ünlü isim olan JESS Dubai -Jumairah English Speaking School- dijital öğrenme ve inovasyon başkanı  Steve Bambury, eğitimde sanal gerçeklik, çok modelli eğitim, JESS’in dijital yolculuğu konularında eğitimcileri bilgilendirecek. Program kapsamında deneyimlerini aktaracak bir başka önemli isim ise Lifeshare kurucusu eğitim, gelişim ve danışmanlık alanında 18 yıldır birçok çalışması bulunanan ve Yunanistan Eğitim Bakanı tarafından ödüllendirilen Xenia Giannaki olacak. Bayan Giannaki, GESS Turkey’de, “Geleceğin liderlerini eğitmek” konulu bir sunum gerçekleştirecek. 

 

19-21 Ekim 2017 tarihlerinde WOW İstanbul Kongre Merkezinde eğitim alanında dünya çapında fark yaratanları buluşturacak olan GESS Turkey Fuar ve Konferansları etkinliğine katılım konusunda detaylı bilgi için www.gess-turkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İFO Tarsus; 2011 yılından bu yana Tarsus Group'un bünyesinde yer alan İFO Tarsus, pazar lideri fuarları organize etme konusunda 25 yıllık deneyime sahip, portföyünde yer alan ve her biri kendi alanında öncü Avrasya bölgesinin lider fuarlarına eğitim teknolojileri sektörünü de ekleyerek çalışmalarına devam etmektedir.  İFO Tarsus, çalıştığı alanlarda yurtiçi ve yurtdışı mesleki dernek ve birlikler ile işbirliklerini geliştirmekte ve düzenlediği tüm fuarların bir ticaret merkezi haline gelmesi için çalışmalar yürütmektedir ve bunun sonucunda Avrasya bölgesinin lider uzmanlık fuarlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu fuarlar, asansör ve yürüyen merdiven sektöründe dünyanın en büyük üç fuarından biri olan Asansör İstanbul, Avrasya'nın alanında en büyük fuarı olan SIGN İStanbul Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı, Avrasya'nın lider çevre teknolojileri fuarı REW İstanbul ve onunla eş zamanlı olarak düzenlenen İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği fuarlarıdır. İFO Tarsus hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için; www.ifo.com.tr 

 

F&E Group; Ortadoğu’daki etkinlik sektörünün en itibarlı ve uzun süredir kalıcı olan isimlerinden biridir. 1958 yılından beri çeşitli pazarlara yönelik uluslararası ticari sergilerin organizasyonunu gerçekleştiren F&E Group’un portföyünde Dubai Airshow (Havacılık Fuarı), Gulf Print & Pack, MEBA (Ortadoğu Ticari Havacılık Fuarı) gibi endüstriye liderlik eden etkinlikler ve BAE (Birleşik Arap Emirlikleri), Meksika, Endonezya ve artık Türkiye’de gerçekleştirilmeye başlanan ve küresel bir marka haline gelen GESS (Küresel Eğitim Malzemeleri ve Çözümleri) Fuarı yer almaktadır. F&E Group, 2007 yılında Tarsus Grup’un bir üyesi olmuştur. F&E Group hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için; www.fegroup.ae 

 

 

 

 

Bilgi İçin:

Mass İletişim Danışmanlığı / Kemal Arslan

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

(0537) 388 59 84

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim

Mezun Greencard Banner