Facebook Twitter
Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Anadolu Vakfı’nın Burs Kayıtları Başlıyor

Kuruluşundan bu yana, eğitimde ihtiyaç duyulan bölgelere ve başarılı gençlere burs sağlayan Anadolu Vakfı, 1 Eylül itibarıyla yeni dönem burs başvurularını almaya başlıyor.

Tıkla, Kriterlerini  Gir, En Uygun Üniversiteleri Bulalım

Anadolu Vakfı’nın Burs Kayıtları Başlıyor
Anadolu Grubu’nun daha katılımcı ve paylaşımcı bir nesil yetiştirme hedefiyle 1979 yılında kurduğu Anadolu Vakfı, 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı burs başvurularını 1 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında, yine www.anadoluvakfi.org.tr internet adresinden, “Burs Başvuru Sistemi” ile online olarak toplayacak. Türkiye’nin geniş coğrafyasında, farklı şehirlerde eğitim gören, eğitim fakültesinden mühendisliğe, ilahiyat fakültesinden sanat fakültelerine, çeşitli eğitim programlarına devam eden öğrenciler, online başvuru yapabilmenin rahatlığıyla çok daha hızlı şekilde işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Başvuruların online olarak alınmasının, dijitalleşen dünyayla etkileşim için önemli olduğunun ve bursiyer adaylarının Anadolu Vakfı’na daha rahat ulaşabileceğinin altını çizen Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven, “34 yılda Türkiye’nin geniş coğrafyasında farklı şehirlerde, değişik eğitim programlarında öğrenim gören ve 20 binden fazla öğrenciye burs sağlayan Anadolu Vakfı, eğitim alanına odaklanmış durumda. Vakfımız, eğitim kavramının ötesine geçerek, geniş bir perspektifle “Gençler ve Çocuklar” konusunu sahipleniyor.

Burs programlarına ek olarak geçen yıl başlattığımız Coaching ve Mentoring Programları ile gençlerin bilgi ve deneyim paylaşımı yolu ile yetkinliklerini geliştiren etkinliklere imza atarak topluma vizyoner, açık fikirli, küresel anlamda değer üretebilen bireyler kazandırmayı amaçlıyoruz. Yine aynı dönemde hayata geçirdiğimiz Proje Destek Programlarıyla, sadece gençlerin ve çocukların değil, onlara yol gösterecek eğitim görevlilerinin de gelişimlerine katkı sağlıyoruz” dedi.

Eylül ayı içerisinde başvuru yapan adaylardan burs almaya hak kazanan öğrenciler, Ocak ayı itibariyle burslarını almaya başlayacaklar.

Kaynak: Milliyet

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim

Mezun Greencard Banner