Facebook Twitter

Sabancı Vakfı'ndan Karşılıksız Burs

Sabancı Vakfı'nın bu yıl belirlenen lisans düzeyindeki öğrencilere aylık 350 lira, ön lisans düzeyindeki öğrencilere 190 lira burs vereceği bildirildi.

Devamını oku...

Denizli Belediyesi'nden 2500 Öğrenciye Öğrenim Yardımı

Denizli Belediyesi, lise ve dengi okullarda öğrenim gören 2500 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 60 lira öğrenim yardımında bulunacak.

Devamını oku...

Başarılı Olana 1000 TL

2013 ÖSYS sonuçlarına göre yapılan yerleştirmelerin ardından öğrenciler bir yandan kayıt dönemini beklerken, burs arayışına da girdiler.

Devamını oku...

Bakanlık Burs Kesintisini Yalanladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gezi Parkı olaylarına karışan öğrencilerin burslarının kesildiği iddialarının gerçeğe aykırı olduğunu bildirdi.

Tıkla, Kriterlerini  Gir, En Uygun Üniversiteleri Bulalım

Devamını oku...

KYK'dan Kredi Açıklaması

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) öğrencilere verdiği geri ödemeli öğrenim kredileri , sistem arızası nedeniyle Ziraat Bankası’na yatırılamadı.

Tıkla, Kriterlerini  Gir, En Uygun Üniversiteleri Bulalım

Devamını oku...

'Direnen' Öğrenciye Burs Yok

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 2013-2014 öğretim yılında ’direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma ve slogan atma’ gibi davranışlarda bulunan öğrencilere burs verilmeyeceği duyuruldu.

Devamını oku...

Özel Üniversitelerden Öğrencilere 4 bin TL Burs

Özel okullar, LYS’de ilk 100 arasına giren öğrencilere aylık 500 ile 4 bin TL arasında değişen burs, ev, ücretsiz yurt ve yurt dışında eğitim vaat ediyor. En yüksek bursu veren okul aylık 4 bin TL vaat eden KTO Karatay Üniversitesi oldu.

Devamını oku...

Jean Monnet Bursu’nu Kazananlar Belli Oldu

Türkiye'nin AB'ye tam üyelik hedefi çerçevesinde, AB müktesebatı konusunda bilgi sahibi personel ihtiyacının karşılanması amacıyla yürütülen Jean Monnet Burs Programı'ndan faydalanmaya hak kazanan bursiyerler belli oldu.

Devamını oku...

Çok İsteyene Burs Şehir'den

Türkiye'nin en özel bursu üniversite adaylarıyla buluşuyor!

Devamını oku...

TUSAF'tan Öğrencilere Burs ve Staj İmkanı

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF), Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu'nda Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Programı'nda öğrenim gören öğrencilere burs ve iş garantili staj imkanı sağlayacak.

Devamını oku...

MezunTV - A'dan Z'ye Eğitim