Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Amerika'da Üniversite

Tıp Eğitimi

Türk öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de Amerika'da tıp eğitimi alırsak Türkiye'de doktor olarak çalışabilir miyiz? sorusunun cevabıdır.

Devamını oku...

Amerikan Eğitim Sistemi

Amerika'da eğitim, genel olarak devlet tarafından sağlanır. Zorunlu eğitim genel olarak ilk ve orta eğitimi kapsar.

 

Devamını oku...

A.B.D'de Akademik Eğitim

Amerikan eğitim sistemi, diğer ülkelerden çok daha farklıdır. Yönetim yereldir. Yani her eyalet, belirli kurallara tabii olarak, kendi eğitim sistemini kendi oluşturmaktadır. Buna göre 50'den fazla farklı eğitim sisteminin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Devamını oku...

A.B.D Eğitim Sistemi Dışından Transfer Yapmak

Bir Amerikan üniversitesinden mezun olmanın avantajları nedeniyle her yıl başka ülkelerden öğrenciler A.B.D. Diploma programına geçiş yaparlar. Fakat başka ülkelerdeki diploma programlarının yapısını nadiren A.B.D'nin diploma programı yapısına uymaktadır.

Devamını oku...

Amerika'da Üniversite

Her yıl yüz binlerce öğrenci çeşitli dallarda üniversite eğitimi almak amacıyla Amerika'ya gidiyor. Bu öğrencilerin çoğunluğu sonrasında ülkelerine yararlı akademik ve kişisel tecrübelerle geri dönüyorlar. Peki bu kadar öğrencinin üniversite eğitimlerini yapmak için Amerika'yı seçmesinin nedeni ne olabilir?

Devamını oku...

Üniversite için Hedef Belirleme

Eğitimin ile ilgili aldığın kararlar gelecekteki kariyerine büyük oranda etki edeceğinden Amerika'da alacağın eğitimin uzun dönem hedeflerine ve kariyer planlarına uygun olması önemli. Bu yüzden, kendine ilk soracağın sorular Amerika'da eğitim almanın hem kısa hem uzun vadedeki akademik ve kariyer hedeflerine ulaşmanda ne kadar yardımcı olacağıyla ilgili olmalı.

Devamını oku...

Amerika'da Üniversite için Koşullar

Amerika'da üniversite eğitimi alabilmek için en önemli şart İngilizceye tam hakimiyettir. Bu temel kural dışındaki şartlar kişinin özel durumuna, başvurulan üniversite ve alana göre değişir.

Devamını oku...

Üniversite Denkliği

Amerika'da bir üniversiteye başvurmadan önce alacağın ön lisans veya lisans eğitiminin Türkiye'de Yüksek Öğretim Kurulu tarafından tanınıp tanınmayacağını iyice araştırman önemli. Yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından alınan diplomaların Türkiye'de geçerli olabilmesi için dplomanın Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanarak denklik belgesi verilmesi gerekli.

Devamını oku...

Amerika'da Üniversite için Gerekli Sınavlar

Amerika'da üniversite eğitimi almak için başvuracağın üniversitelerin çoğu senden başvuru sırasında belli sınavların sonuçlarını göndermeni isteyecekler.  Eğitim almak istediğin dal veya başvurduğun okula bağlı olarak girmen gereken sınavlar da farklılık gösterebilir. Ama genellikle Amerika'da lisans eğitimi almak isteyen uluslararası bir öğrenci olarak senden iki sınava girmen beklenecektir:

Devamını oku...

Amerika'da Üniversite için Mali Durum

Amerika'da almayı planladığın eğitimin bütçene uygun olup olmadığına karar verirken birçok faktörü göz önünde bulundurmalısın. Amerika'da okuyan öğrencilerin çoğu, mevcut giderlerinin önceden planladıklarından çok daha fazla olduğunu belirtiyorlar. Sonradan sorun yaşamaman için daha okul seçimi ve başvuru aşamalarında maddi durumla ilgili şu konulara dikkat etmeni öneriyoruz:

Devamını oku...

MezunTV'de Amerika'da Üniversite Eğitimi Videoları

Mezun Greencard Banner