Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

MBA Nedir?

Dünya genelinde her yıl 100,000'den fazla kişi kariyer değiştirmek, gelirini artırmak, terfi almak, belki de sadece daha iyi bir yönetici olmak için MBA yapıyor. MBA (Masters of Business Administration), temelde öğrencilerin yönetim, işletme, girişimcilik, liderlik becerilerini geliştirmeyi amaçlayan uluslararası tanınırlığı olan, içinde psikoloji, sosyoloji, ekonomi, finans, yönetim gibi birçok farklı alandan dersler barındıran interdisipliner bir Master programıdır.

MBA, çoğu zaman kurumsal bir firmada üst düzeyde yöneticilik yapmayı hedefleyen çalışanlar tarafından tercih edilse de aslında bir MBA derecesi herhangi bir sektörde yönetimde rol almak isteyen tüm çalışanlara ve girşimcilere yöneliktir. Diğer Master programlarından önemli bir farkı, diğer birçok Master programından farklı olarak, birçok MBA programına girmek için iş tecrübesinin şart olmasıdır. MBA programının bir başka özelliği ise, MBA programı doğrudan iş dünyasına yönelik bir program olduğundan daha sonrasında doktora yapmayı düşünen adaylar için uygun değildir.

Sen de mi MBA yapmayı düşünüyorsun? Eğer cevabın evetse, hem MBA'in senin için doğru tercih olduğundan emin olman hem de MBA eğitimini alacağın okulu daha kolay seçebilmen için sana birkaç tavsiyemiz olacak. Tavsiyelerimizi okumaya buradan başlayabilirsin: Adım 1: Kariyer Hedeflerimi Belirlemek İçin Öz-Değerlendirme.

 

 

spikerlik kursu

MezunTV'de Amerika'da Yüksek Lisans Eğitimi Videoları

Mezun Greencard Banner