Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

MBA

MBA Nedir?

Dünya genelinde her yıl 100,000'den fazla kişi kariyer değiştirmek, gelirini artırmak, terfi almak, belki de sadece daha iyi bir yönetici olmak için MBA yapıyor. MBA (Masters of Business Administration), temelde öğrencilerin yönetim, işletme, girişimcilik, liderlik becerilerini geliştirmeyi amaçlayan uluslararası tanınırlığı olan, içinde psikoloji, sosyoloji, ekonomi, finans, yönetim gibi birçok farklı alandan dersler barındıran interdisipliner bir Master programıdır.

Devamını oku...

Kariyer Hedeflerimi Belirlemek için Öz-Değerlendirme

MBA hayatının akışını değiştirebilecek önemli bir yatırımdır, bu nedenle öncelikle MBA yapmak için güçlü nedenlerin olduğundan emin olmalı, MBA'in kariyerine ya da özgelişimine yapacağı katkılar üzerinde baştan düşünmelisin.

Devamını oku...

Bütçe ve Farklı MBA Türleri

Farklı MBA programlarını gözden geçirmeye başlamadan önce karar vermiş olman gereken bir konu da MBA eğitimin için ayırabileceğin bütçe ve eğitimin sırasında çalışmaya devam etmeyi isteyip istemediğin.

Devamını oku...

Doğru İşletme Fakültesi Seçiminde Atılacak İlk Adımlar

Dünya genelinde bir yılda 100,000'den fazla kişi MBA yapmayı seçmektedir. MBA, "Yaşamak için iş" seçeneklerinin olmadığını farkeden genç profesyonellerin pazarlanabilir hale gelmeleri için çeşitli beceriler edinmelerini ve kariyer için çok daha fazla seçeneğe sahip olmalarını sağlayacaktır.

Devamını oku...

Okul Seçiminiz için Gerekli Ölçütleri Belirlemek

Öz değerlendirme yapıldı, bütçe gözden geçirildi ve beraberinde tam zamanlı mı yarı zamanlı mı bir MBA'e başvurulacak yoksa uzaktan eğitim mi tercih edilecek karar verildi. O zaman artık teker teker okulları inceleme ve başvurulacak okullara karar verme zamanı. Başvuracağın okullara karar verirken size yardımcı olabilecek bazı ölçütler:

Devamını oku...

Hangi Bilgi Kaynaklarını Kullanmalıyım?

MBA başvurusu yapan kişilerin kullanabileceği birçok sıralama ve farklı bilgi kaynakları mevcut. Sıralamalar okulların itibarını ölçmek ve karşılaştırmak için kullanılan popüler bir metot.

Devamını oku...

MezunTV'de Amerika'da Yüksek Lisans Eğitimi Videoları

Mezun Greencard Banner