Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Master için Son Hazırlıklar

Master son hazırlıklarBaşvuru, tamam. Pasaport, tamam. Vize, tamam. Yola çıkmadan önce yapılması gereken başka neler kaldı?

  • Uçak bileti: Eh artık pasaportun, vizen hazır olduğuna göre eğer hâlâ almamışsan hiç beklemeden uçak biletini uygun bir güne alabilirsin. Uçak biletini tam okulun başlangıç tarihi yerine en az bir-iki hafta öncesine alman, dersler başlamadan kalacağın yere alışman ve başlangıçta yapman gerekebilecek banka hesabı açma, odana birkaç parça eşya alma vb. gibi işlerini yapman için sana biraz fazladan zaman verir. Ayrıca, eğer okulunun bulunduğu eyalete doğrudan uçuş yoksa, Amerika'daki eyaletlerarası yapacağın uçuşun da biletini aldığından ve uçuş detaylarını kontrol ettiğinden emin ol. Havaalanından kalacağın yere nasıl ulaşabileceğini de öğren, planla.

  • Sağlık: Amerika'daki ilk günlerinde herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşmamak için sağlık kontrolünden geçmek iyi bir fikir olabilir. Yoksa Amerika'da sağlık sigortan olmadığında sağlık hizmetleri astronomik rakamlara ulaşabilir!

  • Askerlik işlemleri:Erkek öğrenciler askerlik ile ilgili işlemlerini tamamladıklarından emin olmalı. Bu işlemlerde bir sorun çıkarsa Türkiye'ye giriş ve çıkış yaparken havaalanındaki pasaport kontrollerinde zorluklar ortaya çıkabilir.

  • Kalacak yer: Eğer Amerika'da kalacağın yurt ya da ev hâlâ kesinleşmemişse artık bu dönemde kalacak uygun bir yer bulduğundan emin ol. Eğer Amerika'daki ilk günlerini başka bir şehirde, bir otelde ya da başka bir ailenin veya arkadaşının yanında geçireceksen bu kalışını da ayarlamış ol Kalacağın tüm yerlerin adresini not al, bu yerlere nasıl ulaşabileceğini öğren.

  • Finansal konular: Amerika'ya giderken yanında ne kadar para bulunduracaksın, yanına kredi kartı ya da seyahat çekleri alacak mısın, paranı dövize çevirmen gerekiyor mu, sen oradayken Türkiye'den sana para transferi yapılması gerekecek mi eğer gerekiyorsa ne yolla transfer yapılacak gibi parayla ilgili meseleleri de sonradan sorun yaşamamak adına şimdiden düşünmek iyi olabilir.

Bundan sonrası artık bavul hazırlıkları. Bavul hazırlıklarıyla ilgili de birkaç öneri almak istersen Bilgi Bankası'ndaki Bavul Hazırlıkları sayfamızı incelemek isteyebilirsin.

 

 

 

spikerlik kursu

MezunTV'de Amerika'da Yüksek Lisans Eğitimi Videoları

Mezun Greencard Banner