Facebook Twitter
AMERİKA

Hata
  • Besleme verisi yükleme hatası.

Pasaport ve Vizenizi Hazırlayın

Tebrikler, kabul mektubunu aldın! Şimdi sırada ne mi var?

Bavul hazırlamaya başlamadan önce dikkatle tamamlaman gereken bir aşama daha var, o da pasaport ve vize hazırlıkları. Vize başvurusunda sorun çıkmaması adına tavsiye edilen mümkünse başvurunun gidiş tarihinden 6-8 hafta önce vize başvurusunun yapılması. Fakat elbette vizeden önce eğer pasaportun yoksa yeni pasaport çıkarman ya da eğer geçerlilik süresi vizen için yeterli olmayacaksa pasaportunu yenilemen gerekebilir. Bu yüzden ilk işin pasaport çıkarma ya da yenileme işlerini halletmek olmalı.

Pasaportla ilgili yapman gerekenleri hallettiysen ya da zaten elinde vize başvurusunda kullanabileceğin bir pasaport varsa doğrudan vizeyle ilgili yapılması gerekenlere geçebilirsin. Vize başvurun için okuldan kabul mektubunun yanında sana bir de vize başvurunda kullanacağın I-20 formunu göndermiş olmaları gerekir, eğer formla ilgili bir sorun yaşarsan bir an önce üniversitenin Öğrenci Kabul (Admissions Office) birimiyle iletişime geç. I-20 formun eline ulaştıysa, konsolosluğun istediği diğer belgeleri toplayıp gecikmeden oturduğun bölgenin bağlı olduğu Amerikan Konsolosluğu'ndan vize görüşmesi için randevu almalısın.

Vize başvurularıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için Bilgi Bankası'ndaki Vizeler sayfamızı ziyaret edebilirsin.

Vize görüşmende de bir sorun çıkmadan vizeni  aldıysan artık her an Amerika'ya gitmek için hazırsın. Ya da acaba hazır mısın? Yola çıkmadan önce Son Hazırlıklar sayfamıza da bir göz atmak isteyebilirsin.

 

 

 

 

spikerlik kursu

MezunTV'de Amerika'da Yüksek Lisans Eğitimi Videoları

Mezun Greencard Banner